Anne Sütü Olanlar Olmayanları Bulsunlar – ASOOB

 

Bu hareket; bebeğini doğurur doğurmaz göğsüne koyduğunda sütü gelmeyen, ne yaptıysa sütü gelmeyen, pompayla yetinmeyip, elleriyle memelerini, bir ineği sağarcasına sağsa dasütü gelmeyen; ilk başlarda gelen 50-60 cc sütü, biberon-mama ikilisinin cazibesine yenik düşerek azalan; gelen sütle bebeğini doyuramayan; sırf anne sütüyle beslemeyi kafaya koyduğu için, tüm ek gıdalara sırt çevirip, emziren ama sütünü yetiştiremeyen, hatta bu sebeple bebeğinin böbreği susuz kalmış, alt bezinde, sıvısızlıktan ürat kristalleri birikmiş böbreğin artığı pembe lekelerle karşılaşan bir annenin, mamadan önce çözüm önerisidir.

 

 

Bendeniz, yukarıda saydıklarımı bizzat kendim uyguladım.

 

Göğüslerim zedelendi. Varsın zedelensin, lakin süt gelsindi ama gelmedi, gelen de yetmedi.

 

O dönem gittiğimiz doktorcuk mama verdi. “Aaaaa ama sakın moralini bozma, olan da gider…” dedi.

 

Olllldu, olan da gitti.

 

Mecbur mamaya başladık, çocuk gazdan çatladı, kaka desen haftada bir duyar olduk kokusunu.

 

Çıkan kaka, salonunuza biblo niyetine koyacağınız katılıkta, küçük bir heykelcik kıvamında. O çıkana kadar 4 kişi birlikte ıkındık zaman zaman.

 

Tabiatını bozdu mama çocuğumun, sonra anne sütüne en yakın süt keçi sütü diye, keçi sütü mamasına geçtik, idare etti Eren’i ama annesini, ııh ıııh.

 

Bir türlü razı olmadı gönlüm mama vermeye.

 

Doktorumuz “Bulabilirseniz anne sütü, emzirtin.” dedi.

 

Onu demeden zaten arkadaşımın ablası, teklif etmişti bana ve bir kere emzirmişti. En yakın sütanne oydu, ancak bizim Beyoğlu’nda, Sütanne Ahu’nun da Maslak’ta oturduğunu düşünürsek, hayli zor olacaktı.

 

Sağıp süt verme konusunu düşündük ama o kadar da yoktu sütü, kendi bebeğine yetiyordu, ancak görüştükçe emzirebilecekti.

 

Hep duyuyordum, “Öyle sütüm vardı ki, göğsümü açar açmaz fışkırıyordu, hep lavaboya döktüm” hikâyelerini, “Allah’ım Eren’e de bir sütanne…” diye dua ettim hep.

 

 

Sonra bir telefon, Eren’in doktoru aradı, “Çok sütü olan bir anne var, sağıp sağıp, katı gıdaya geçince, bebeğine anne sütünden yoğurt yapmak için saklamış,  paylaşabileceğini söyledi” dedi.

 

Zıpladım, evde zıplaya zıplaya gezdim.

 

Poşetlerce, yüzlerce süt aldık, Süt Anne Ülger’den.

 

Sonra Ayten çıktı karşımıza bir türlü, yüzlerce poşet de ondan aldık. Oğlumun 3. sütannesi oldu Ayten.

 

Eren böylelikle neredeyse 7 aylık olana kadar anne sütü içti. Gazı, kakası düzene girdi, gelişimi fark yaratarak arttı, küçük bir tosuncuk oldu.

 

O günlerde “Sütü bol olan anneler, sütü olmayan bebekleri besleseler ne iyi olur” diye düşündüm.

 

Sütü olmayan anne, nedense, sütü olan anneye “Bebeğimi emzirir misin, ona süt verir misin?” diyemiyor. Sanki diğer bebeğin sütüne göz dikmiş gibi mi hissediyor kendini ya da öyle düşünülmesinden mi korkuyor nedir? Olmuyor işte.

 

Sebebi budur “Anne Sütü Olanlar Olmayanları Bulsunlar” dememin.

 

Tabi karşılıklı onay gerektiren bir durum, çünkü bazen de sütü olan anne teklif ediyor ama karşı taraf burun büküyor. Olabilir, saygı duymak gerekir, ne de olsa o da annedir.

 

 

Yani bir arz-talep meselesi…

 

 

“Uyuşturucu kullanmadığı takdirde, herhangi bir annenin sütü, her türlü mamadan iyidir, sterildir, sağlıklıdır…”

 

Hâşâ, ben doktor falan değilim ama çok güvendiğim doktorumuzun, Hülya Sonugür’ün  sözüdür bu yukarıdaki, ancak yanlış anlaşılmalara mahal vermeyelim, bu söz, “Bulaşıcı hastalığı olsa da sütünü versin.” demek değil. Hülya Sonugür’ü tanımak gerekli bunu neden söylediğini ve söylediğinin ne anlama geldiğini anlamak için.

 

Arz-talep, bu noktada da devreye giriyor ve yine sütü olan anne, müstakbel sütanne, sütü olmayan anneye, isterse bulaşıcı hastalık testi yaptırabileceğini, eğer maddi durumu el vermiyorsa, süte ihtiyacı olan taraftan, bunu karşılamasını rica ederek test yaptırabilir, hatta yaptırsa süper olur, hatta yaptırmalıdır.

 

Neden Test Yaptırmalısınız?

 • Çünkü bilmediğiniz bulaşıcı bir hastalığınız olabilir.
 • Çünkü bu hastalık, meme ucunuzda bir çatlak olması durumunda süt vereceğiniz bebeğe geçebilir.

 

Eğer hamilelik döneminizde yaptırmış olduğunuz testlerde sonuçlarınız temiz çıktıysa, bu belgeler de iç ferahlatıcı olabilir diye düşünüyorum. Yine de süt ailelerin karşılıklı anlaşması belirleyici faktör olacaktır.

 

Önerileriniz, her zaman önemlidir!

 

Ve şimdi…

 

Booooool sütü olan anneler, artık süt sağıp saklamaktan buzluklarınızda yer kalmadıysa, içiniz yana yana lavaboya dökeceğinize sütlerinizi… Anne sütü alamayan bebekler sağlıkla lıkırdatsın sütlerinizi.

 

Bu, kesinlikle bir gönüllülük projesidir.

 

Kar amacı asla ve asla yoktur, ancak biliyoruz ki süt sağma poşetleri masraflı…

 

Sizin bebeğiniz için süt sağacak annelere süt sağma poşetlerini götürürseniz, belki zor şartlarda sütünü sağan anneye makul şartları sağlamış olursunuz.

 

Ayrıca, 3 sütanneyle, çocuğunu, 7 aylık olana kadar, yaklaşık 700 poşet anne sütüyle beslemiş bir anne olarak, diyebilirim ki; süt sağma poşetleri çok masraflı olacaksa, minik kavanozlar neden kullanılmasın ki? Hem geri dönüşümlü de (Bu benim çok geç aklıma gelmiş olsa da)…

 

 

“Sağılan sütü nasıl saklarım?” kaygısındaysanız Sağılan Süt Nasıl Saklanmalı? linkini okuyun.

 

Haydi anneler “Anne Sütü”yle besleyin bebekleri.

 

Bebeğine anne sütü veremeyen ama mama da vermek istemeyen “Ahh keşke bir sütanne olsa da, bebeğimi beslesem sütüyle…” diyen anneler, sevgili kaderdaşlarım, sizler de www.markaanne.com’da formumuz oluşturulana kadar, yani en azından şimdilik;

 

Adınız Soyadınız:
Yaşadığınız İl/İlçe:
Bebeğinizin Doğum Tarihi:
E-Posta Adresiniz:
Telefon Numaranız:

 

Yukarıdaki bilgileri doldurup, markaanne@gmail.com ve derya@markaanne.com adreslerinin her ikisine de e-posta göndermenizi rica ediyorum ki booooooool sütü olan ve sütünü vermek isteyen anneleri, sizlere yönlendirebilelim.

 

Ya da

Diyelim ki çoooook sütünüz oldu ve buzluklarınızda bu sütleri koyacak yeriniz kalmadı, lavaboya döküyorsunuz üzüle sıkıla, yine tavsiyem “Anne Sütü Olanlar Olmayanları Bulsunlar” hareketini inceleyip, değerlendirdikten sonra markaanne@gmail.com vederya@markaanne.com adreslerinden her ikisine de, aşağıdaki bilgileri doldurarak e-posta gönderebilirler.

 

Adınız Soyadınız:
Yaşadığınız İl/İlçe:
Bebeğinizin Doğum Tarihi:
E-Posta Adresiniz:
Telefon Numaranız:

Herhangi bir test yaptırma talebine sıcak yaklaşıyorum/yaklaşmıyorum

 

İmece usulü, siz de yayın çevrenize, süte ihtiyacı olanı süt vermek isteyeni bilelim, görelim, tanışıp kaynaşmalarına vesile olalım, bebekler anne sütüyle beslensin.

 

Bu hareket, henüz çok bebek… Aynı bizim bebeklerimiz gibi, onu ilk kucağımıza aldığımızda ellerimiz nasıl da acemiydi?

 

Bu “Acemilik” sizi ürkütmesin, ben fazlasıyla tecrübe ettim süreci, sorusu olana verecek tecrübeli cevaplarım var ama benim başıma hiç gelmemiş bir durum sizin başınıza gelebilir, olabilir… Bunun için söyleyeceğim şey ise; “ÇÖZERİZ-ÇÖZERSİNİZ” merak etmeyin.

 

Deneyerek tecrübe etmek her zaman daha az baş ağrıtmıştır.

 

 

Memelere boolllll süt diler, bebelerinizi öperim.

 

 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Email this to someonePrint this pageHemen Paylaş

36 yorum

 • Sebebi biraz farklı olsa da derdi zoru anne sütü olan bir anneyim ben de.Benim sütüm vardı ve yetiyordu ama kızım emmek istemedi.Türlü katakulliyle 5 aylık olana kadar sadece emzirdim,5.ayda birdenbire bırakttı,artık ne uyurken,ne müzikle,ne ayakta hiçbir türlü emmiyor,sadece sağıyorum 1,5 aydır.Ek gıdaya geçtiğimiz için çok gerek kalmasa da gece uyandığında mama veriyorum.Mamaya öcü gibi bakmıyorum açıkçası ama bence de tüm çocuklar anne sütüyle büyümeli..Neyse çok konuştum.Kısaca başlattığınız hareketi destekliyorum ve çok popüler olmasa da blogumda paylaşıyorum..Bir kişiye de ulaşsak kardır değil mi neticede:))Sevgiler..

  Cevap Yaz
 • Pingback: Lütfen benim çocuğumu da emzirir misin? «

 • Internette denk geldiğim haberle bu sayfanızı buldum. Bir anne olmasamda yazdığınız bu yazı beni çok duygulandırdı. Böyle bir hareketi başlattığınız için öncelikle bir kadın olarak size teşekkür edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Belkide sayenizde bir çok bebek anne sütü ile büyüyebilecek. Çocukları çok sevdiğim için bu habere bu kadar hassas yaklaştım belkide. Blog sitemde bende “Anne Sütü Olanlar Olmayanlar Bulsunlar” hareketine birazcık destek olabilmek belkide bir bebeğin anne sütüne kavuşmasını sağlamak, bir kişinin daha bu hareketten haberdar olmasını sağlamak istedim.
  Tekrardan böyle bir hareket için teşekkürler, her zaman gönüllü olarak desteklemek isterim.
  http://bit.ly/zqYqrV

  Cevap Yaz
 • Böyle bir çalışma olması beni çok mutlu etti. Bazen bir teşekkür çok önemli olabilir diyerek hepinize teşekkür etmek istedim. Allah başarılarınızı arttırsın.

  Cevap Yaz
 • merhaba
  bu nasıl güzel bir etkinliktir!!!inanın çok sevindim:)gelelim benim sorunuma benim oğlum 9 aylık .6 yaşındada birkızım var .kızım tam iki yaşına kadar emdi üstelik hiç sorun olmadan.ancak oğlum nedense memeyi sevmiyor olsa gerek 4,5 aylık olduğundan beri zorla 2-3 günde bir emzirebiliyorum o da anca 2 dakika!üstelik feci ısırıyor…ee haliyle sütüm artık yok denecek kadar az…ne yapmamı önerirsiniz acaba yeniden sağsam artarmı sütüm?lütfen yardım edin(

  Cevap Yaz
 • Yazdıklarınıza katılıyorum, ben de bebeğimi yeterince emziremedim, 3 günlük bir bebekken doktora götürdüğümde açılıktan ağladığını söyledi, göğüslerimi yaralar oluşuncaya kadar sağdım, emzirdim, içmediğim çay,yemedeğim besin kalmadı ancak sütüm yetmiyordu, kızımın kakasında kristaller görünüp, ağlama nöbetleri artınca mecburen istemeye istemeye mama vermeye başlak, o zamanlar hiç aklıma gelmedi süt anne bulmak, çevremdeki anneler de sütlerine nazarım değer düşüncesiyle günde ne kadar emzirdiklerini bile benimle paylaşmak istemiyorlardı,  tek derdim çok süt nasıl oluyor, benimki neden az geliyor, az mı geliyor gerçekten i öğrenmekti… keşke etrafımda bana süt verecek birileri olsaydı da PARASIYLA alsaydım, YETERKİ ALABİLSEYDİM…  KIZIMA ANNE SÜTÜ VEREBİLSEYDİM…Tüm bebekliği boyunca diğer çocuklara göre daha çok hastalanmasının sebebini hem anne sütü eksikliği ve hazır mama yemeği yüzünden olduğunu düşündüm… iyiki böyle bir oluşum var, umarım ihtiyacı olan insanları ve bağışçıları biraraya getirirsiniz…başarılar diliyorum…

  Cevap Yaz
 • süt anne kavramı çok basite alınmış. süt kardeşler ilerde bilmeden evlenmek istediklerinde olmaz aslında siz kadeşsiniz mi diyeceksiniz.  yada siz olmaz sanız bir ilişki söz konusu olsa ozaman ne diyeceksiziniz. bırakın bunları süt yoksa keçi sütü var kabız oluyorsa zeytin yağı var. ama en azından ensest bir ilişki söz konusu olmaz.

  Cevap Yaz
 • Bu yaziyi suan gordugume o kadar uzgunum ki! Ben o " sutum okadar boldu ki bitkilerime doktum" diyenlerdendim. O kadar cok verecek birini aradim ki ama malesef kimse almak istemedi, istedigini soyleyen bir kisi ise evinin uzak oldugunu soyleyip gelip dondurucuda birikmis sutleri almadi. Sutlerin son kulanma tarihleri gelip atmak zorunda  kaldikca ne kadar cok agladim. Gerci her ne kadar hasan bey konuya cok sert girmis olsada bir yerde hakki var ancak, cozumlenmeyecek bir sorun degil. Boyle bir derdi olan anneler erkek bebek annesi erkek bebek annesinden sut alabilir. Yada tam tersi. Forma bebek cinsiyeti bolumu eklenmesi yeterli diye dusunuyorum. Buarada suan elimde ocak ayindan kalma 15- 20 paket sut var. Kimi doktor 3 ay derin doruncudan sonra atilmasini oneriyor, kimi ise 6 aya kadar kalabilir diyor. Eger  isterseniz bunlari ulastirmaya calisirim.

  Cevap Yaz
  • hasan beye kesinlikle katılıyorum. benim kızımda mamayla büyüdü, önce evet öcü gibi görünsede çok gerekli olduğunu düşünüyorum. evet önce mama yoktu ama artık var. Kabız oluyorsada kuru kayısı verin bir ay hiç bir problem kalmıyor.  bence bu daha sağlıklı kimin kime emzirdiği belli değil Allah korusun bütün türkiye birbi,rine kardeş olur.!!!!!!! Ayrıca my little sun shine sadece emzirdiğiniz çocuklar değil ondan sonra doğacak bütün çocuklar kardeş sayılır. sütünüzü verirken bir daha düşünün derim……

   Cevap Yaz
 • Allah razı olsun çok güzel birşey başlatmışsınız.Benim üç oğlum var.Her defasında keşke anne sütü alamayan bir bebek bulsam da emzirsem diye hayıflanmışımdır.Şu anda da 7 aylık bebeğim var.Yakınımdaki bir anneye seve seve yardımcı olurum.
  Peygamber Efendimizin(SAV) de süt anneleri varmış.O zaman süt annelik müessese halindeymiş.Şimdi neden olmasın.
  Yalnız müslüman olanlara şunu da hatırlatmak isterim:Sütannelik İslamiyette neseb hukukuna sebep olur.Yani sütanne bebeğin gerçek annesi gibi olur.Sütannenin nesebinden olanlarla evlenilemez.Toplumu birbirine kaynaştırma yönü de vardır.
  Hadi bunları da araştırarak anne sütü alamayan mis kokulu bebekleri besleyelim.Şahsen ben kendi bebeğim gibi koklaya koklaya seve seve emziririm.

  Cevap Yaz
 • Bu hareket ilk bakışta çok masumane bir niyetle yapılmış ancak süt kardeş olan bebeklerin ileride evlenmesinin nesebi/soyu bozacağı gerçeği göz ardı edilmiş. Bu işler yapılacaksa mutlaka çok sağlam bir şekilde kayıt tutulması lazım ki bu çok zor bir durum.

  Cevap Yaz
 • Yalnız ben bu sütannelik olayını bebeğin ailesiyle tanışıp görüşerek ve İslamî boyutunu kabul eden bir aileyle olursa onaylarım.Yoksa sütümü sağıp sağıp bir bankaya verip kimin kullandığını  bilmeyeceğim gibi bir durum olursa onaylamam.Hele ki bu işe öncü olanlar "Aman ne önemi var dinin.Burda insanlık yapıyoruz." diyorsa o zaman hiç olmaz.Çünkü süt soy meselesidir.Bu çok ince bir mesele.Dikkatli olmak lazım.Çünkü vebali çok büyük.

  Cevap Yaz
  • Zeynep Hanim,tabi ki oyle olmali,goruseceginiz kisinin de ayni hassasiyeti tasidigini bilmelisiniz zaten mutlaka.Bu bir sut bankasi hareketi degildir.İnsanlar birbirleriyle tanisir,konusur ve cocuklarini kardes gibi yetistirirler

   Cevap Yaz
  • Derya hanım siz iyi niyetli olabilirsiniz. Ancak internet gibi çok büyük bir paylaşım ağının üzerinden yapıyorsunuz paylaşımlarınızı. siz böyle düşünürken bu konunun hassaslığını bilmeyen insanlar rastgele süt alıp verirlerse nasıl bir şeyin sebebi olacağınızı hayal edebiliyormusunuz bilemiyorum. Emenin Emzirene bütün nesli haram olur. Buna dikkat ediniz.

   Cevap Yaz
 • 15 yaşındayım okuyorum .bugün gazatede bu haberi okudum ve şaşırdım siz modernleşmek gibi saçma niyetleriniz yüzünden dinimizin bazı kurallarını unutmuş olabilirsiniz farkındamısınız bilmiyorum ama ben daha bu yaşımda bunun farkındaysam ve bilinçli davranmaya çağrıyosam siz benden kaç yaş büyük olduğunuz halde bunu düşünemiyorsanız demekki burda bi durup düşünmelisiniz size modernleşmek yanlış demiyorum ama dnimizide bozmadan modernleşmelisiniz ..siz benden daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz bu konuda saygım var ama bilgilerinizi doğru kullanmanız konusunda yanlış yaptığınız kesin!düşünsenize bir anne bir çocuğa süt verecek ve 20 yıl sonra bu çocuklar evlendiğinde sün annesinin oğluyla evlendiğinden haberi bile olmayacak.ve sayenizde bir çok insan günaha girmiş olacak..

  Cevap Yaz
 • 15 yaşındayım lise 1 öğrencisiyim .bugün gazete de haberinizi okudum ve çok şaşırdım.siz modernleşmek gibi saçma sapan fikirleriniz yüzünden dinimizin kurallarını  çiğnediğinizin farkında mısınız?ben bu yaşımda bunun farkındaysam ve insanları yanlış yola sokmak yerine onları bilinçlendirmek gibi çaba sarfediyorsam siz bu yaşınızda durup bi düşünmelisiniz.. modernleşmek tabikide olmalı ama kişinin dinini bozmadan kişiyi günaha sokmadan olmalı.siz benden daha çok bilgiye sahipsiniz buna saygım sonsuz..ama bilginizi yanlış kullandığınız kesin..sizin modernleşmek gibi fikirleriniz sayesinde bir çok insanı ne sizin haberiniz varken nede onların haberi varken günaha sokacağınızın farkında değilsiniz galiba..düşünsenize bir sütü akan annenin sütü akmayan bir çok anneye süt verdiğinde sütü içen çocukların süt kardeş olup ve farkında olmadan evlenmemeleri hakkında bir garantiniz var mı ?!bunun farkında bile olmıcanızdan adım kadar eminim ..bu ya resmiyete dökün insanlar kiminle ne olduğunu bilsin yada yaptığınız şeye devam edin ve bir çok insanın günaha girmesini sağlayın…

  Cevap Yaz
 • iki aydır neler çektiğimi bir ben bir de Allah bilir. psikolojim çok bozuldu. ilk on beş gün sütüm yeterli sanarak güzel sayılabilecek günler geçirdim bebeğimle. daha sonra gittiğimiz iki dr da bebeğimin gelişimini yavaş buldu mamaya başladık bir de memelerim yara olunca sağmaya başladım. bir saat sağıp 40 cc sütümün çıktığını gördüm. bebeğim mama almaya başladığından beri kakasını 4 günde bir yapıyor gazdan çok kıvranıyor. kendimi çok suçlu hissetiyorum. hem psikolojik hem fiziksel çok acı çekiyorum meme uçlarım için de kullanmadığım şey kalmadı emziremiyorum. bebeğimin yüzüne vicdan azabından bakamıyorum onunla ilgilenemiyorum. bir ara gerçekten aklımı kaybediyorum sandım. bebeğimi anne sütüyle büyütmek istiyorum ne olur bana yardımcı olun çok zor durumdayım bebeğim anne sütüyle büyüsün lütfenn
   

  Cevap Yaz
 • Merhaba 04.11.2013 yilinda bir erkek bebek dünyaya getirdim. Dogumumdan itibaren sutumu sagmaya basladim suan elimde posetlercesut bulunmaktadir sutu olmayan annelerle paylasabilirim ankarada oturuyorum ilgilenenlerle gorusebiliriz

  Cevap Yaz
 • merhaba, bir derin dondurucu dolusu anne sütüm var, yer kalmadığından (buzdolabının buzluğu da doldu) dondurucudaki iki çekmecenin tamamını vereceğim, ilgilenen var mıdır?

  Cevap Yaz
 • İyi geceler, 6 aylık bebeğim için süt arıyorum. Acaba var mıdır sütü fazla gelen, Ankara’da oturan veya gönderebilecek anneler?

  Cevap Yaz
 • merhabalar ,
  öncelikle tüm yazılarınızı ağlayarak okudum desem inanırmısınız bilmiyorum.kendi vicdanımda hesaplaşmam bir türlü bitmiyor.Hamileliğimin 5. ayında göğüslerimden süt gelmeye başlamıştı benim için şaşırtıcı olsada doktorum bu gibi durumların yaşandığını belirtmisti.canım oğlumu kucağıma aldığım anda emzirmeye başladım ki sütüm yeni doğum yapmama rağmen müthiş fazlaydı.oğlum çok küçük olduğu için sütün tamamını bitiremiyor ve ben sürekli buzluğa atıyordum ama yeni gelen anne sütü çok değerli olduğu için hemen emmesini istiyordum .süt o kadar fazlaydıki ağlaya ağlaya attığım bile oldu dolaplarımda yer kalmadı için. Bir taraftanda doktoruma sütlerimi vermek istiyorum bir bebek bir bebektir diye çabalıyorudum çünkü sütüm hiç azalmıyordu.Aslında buna nankörlük denebilir ama bu durum hastalık boyutuna gelmişti.evet tam 3 bebek ve kendi oğlumla 4 bebek besledim sütlerimle ve o kadar huzurluyumki nolur verin sütlerinizi atmayın sizi instagramda gördüğümde üyeniz olmak çok istedim ama sütümü kesmek zorunda kaldık.Oğlum şuan 10 aylık hala anne sütü veriyorım dolaptan benimde 4 tane bebğim var ve hepsi anne sütü aldılarki bunun mutluluğu hiçbirşeyle tarif edilemez sonuna kadar katılıyorum size …

  Cevap Yaz
 • merhaba, sütünü paylaşmak isteyenler ban ulaşabilir mi? iki aylık bebeğimin süte ihityacı var mamaya başlamak istemiyorum daha çok küçük bebeğim. Paylaşan olursa çok mutlu olurum.

  Cevap Yaz
 • Merhabalar fazla sütüm var ve isteyenlerin bebeğini emzirmek istiyorum. Ankaradayım ilgilenenler mesaj atabilirmi?

  Cevap Yaz
 • Merhaba,
  2 aylık kızım var. Dogdugu haftadan beri mama takviyesi veriyorum sütüm yetersiz oldugu için.
  Sütü bol olup paylaşmak isteyen süt anne gönüllüsü arkadaşlar lütfen benimle iletişime geçebilir mi?
  Teşekkürler

  Cevap Yaz
 • Muhtesem bir uygulama baslatmissiniz fakat turkiye de gereken onem verilmeyen cok onemli bi konu bu. Keske gereken hassasiyet gosterilebilse keske bizim ulkemizde de sut bankalari olusabilse. Dort aylik oglum var ve sutum yetmiyor uc aydir mama takviyesi yapiyorum buyuk oranda mamayla besleniyor. Sanki gunden gune zehirleniyor hissiyatindan kurtulamiyorum bir turlu. Ankaradayim benimle sutunu paylasabilecek anne var mi. Oglumu tamamen anne sutuyle besleyebilsem dunyalar benim olacak. Cok huzursuzum

  Cevap Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*