ASOOB İÇİN

 

 

Anne Sütü Olanlar Olmayanları Bulsunlar hareketi ile ilgili bir şeyler söylemek istiyorum.

 

Anne Sütü Olanlar Olmayanları Bulsunlar hareketinin öncüsü, yani benBaşta Hıristiyanlık olmak üzere herhangi bir dini, yabancı ülkelerde yaymakla yükümlü din görevlisi” olarak tanımlanan “MİSYONER”likle, “NESEBİ (Akrabalık bağları) BOZMAK”la ve daha nicesiyle suçlanıyorum.

 

“Bu konudaki açıklamanızı merak ediyoruz” diyenlere belirtmek ve kaygıları ortadan kaldırmak isterim;

 

 1. BİR SÜTANNE, BİRDEN FAZLA BEBEĞE SÜT VERMİYOR!!! BÖYLE BİR DURUMDA EVET, SÜT KARDEŞLER BİRBİRLERİNİ NASIL TANIYACAKLAR? BU, TÜM YANLIŞ ANLAŞILMALARIN BAŞIDIR.
 2. ANCAK BİR BEBEK, BİRDEN FAZLA ANNEDEN SÜT ALABİLİYOR VE BU DURUMDA TÜM KAYITLARINI TUTUYORLAR! BEN DE www.markaanne.com ADINA TÜM KAYITLARI, BİZZAT TUTUYORUM.
 3. BENİM OĞLUMUN 3 SÜTANNESİ VAR VE HEPSİNİN ADI-SOYADI-TELEFON NUMARASI- ADRESİ BENDE KAYITLI. AYRICA GÖRÜŞÜYOR, ÇOCUKLARIMIZI GÖRÜŞTÜRÜYORUZ.
 4. SADECE NİSA SURESİ 23. AYETTE “Size (şunlarla evlenmeniz) haram kılındı. Analarınız, kızlarınız, kızkardeşleriniz, halalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeşin kızları, kızkardeş kızları, sizi emzirmiş olan (süt) anneleriniz, süt anneden kızkardeşleriniz, kadınlarınızın anneleri, kendileriyle birleştiğiniz kadınlarınızdan olup, evlerinizde bulunan üvey kızlarınız. Fakat eğer onlarla henüz birleşmemişseniz, o taktirde (onlarla evlenmenizde) sizin üzerinize bir günah yoktur. Ve sizin sulbünüzden gelen oğullarınızın eşleri (kadınları) ve iki kızkardeşi bir arada (nikâh altında) toplamanız. Geçmişte olanlar hariç. Muhakkak ki, Allah Gafur’dur, Rahîm’dir.” ALLAH BUNLARI SÖYLEDİĞİ İÇİN DEĞİL, EVLADIMIZI SÜTÜYLE BESLEYEN ANNEYE, NE YAPSAK ÖDEYEMEYECEĞİMİZ MİNNET BORCU İÇİN, SÜTANNEYE KARŞI OLAN BÜYÜK SEVGİMİZ İÇİN, ONU KAYBETMEK BİZE ÜZÜNTÜ VERECEĞİNDEN DE HEP AMA HEP GÖRÜŞMEK, GÖRÜŞEMESEK DE İRTİBATIMIZI SÜRDÜRMEK BİZİM İNSANİ GÖREVİMİZ.
 5. BU HAREKETE GELEN TÜM ANNE BABALARLA TEK TEK TELEFONDA GÖRÜŞTÜĞÜM İÇİN SÖYLEYEBİLİRİM Kİ, HER TELEFON KONUŞMASINDA, “ÇOCUKLARIMIZI KARDEŞ GİBİ YETİŞTİRECEĞİZ, ZATEN ONLAR SÜT KARDEŞ OLUYORLAR…” MESELESİNİ BANA KENDİLERİ SÖYLÜYORLAR.
 6. SÜTANNELİĞİ, SÜT KARDEŞLİĞİ BEN, DERYA DERİNBAY TAŞDİKEN OLARAK BAŞLATMIŞIM DA, BU BİR YENİLİKMİŞ GİBİ  ALGILAYIP, BU ŞEKİLDE DE LANSE EDİYORLAR. HAYIR! SÜTANNELİK ÇOOOOOK ESKİDEN BERİ VARDI, DİNİMİZDE DE VAR, KURALLARIYLA, NASIL SÜT KARDEŞ OLUNABİLECEĞİYLE İLGİLİ BİLGİLER DE VAR VE BİZ TÜM BUNLARI BİLİYORUZ.
 7. BİR TELEVİZYON PROGRAMINDAN “TELEFON BAĞLANTISI YAPMAK İSTER MİSİNİZ?” DİYE BENİ ARAMIŞLARDI VE KABUL ETTİM. AYETİ BİLDİĞİMİZİ VE ZATEN ONA GÖRE DAVRANDIĞIMIZI, BİZİM DE MÜSLÜMAN OLDUĞUMUZU VE MÜSLÜMAN BİR ÜLKEDE YAŞADIĞIMIZI SÖYLEDİĞİM SÖZLERİME EK OLARAK, ORADA TARTIŞILAN “2 YAŞINDAN ÖNCE EMERSE SÜT KARDEŞ OLUR, 2 YAŞINDAN SONRA EMERSE OLMAZ…” GİBİ TARTIŞMALARA CEVABEN, BİZİM NİSA SURESİ 23. AYETTE NE YAZIYORSA ONU UYGULAMAKLA YÜKÜMLÜ OLDUĞUMUZU, GERİSİNİ TARTIŞMANIN BANA DÜŞMEDİĞİNİ SÖYLEMİŞTİM. BU DA BAŞKA YERLERE, TEZAT KONUŞTUĞUM YÖNÜNDE İDDİALARA SEBEP OLDU. OLSUN NE DİYEYİM?
 8. AYRICA BİZ AYETİ BİLELİM, ÜZERİNE YORUM YAPMAYALIM!
 9. KİMİN SÜTÜNÜN KİME GİTTİĞİNİN BİLİNMEDİĞİ DOĞRU DEĞİL! BU HAREKETİN EN GÜZEL YANI, İNSANLARIN BİRBİRLERİNİ GÖRÜP TANIMASINA VESİLE OLMASIDIR, BİRBİRLERİNE DOKUNABİLDİKLERİ BİR HAREKETE GELİYORLAR VE HERKESİ KENDİ ŞEHİRLERİNDEKİ İNSANLARA BİZZAT YÖNLENDİRİYORUM.
 10. DİNİMİZCE DOĞRU OLMAYAN BİR ŞEY VAR Kİ, O DA; BİR SÜTANNENİN BİRÇOK BEBEĞİ EMZİRMESİ, ÇÜNKÜ BU DURUMDA EMZİRDİĞİ TÜM ÇOCUKLAR BİRBİRLERİYLE SÜT KARDEŞ OLUYOR, BU DA SÜTÜ ALAN BEBEĞİNİN AİLESİNİN İRADESİ DIŞINDA GELİŞEN BİR DURUM OLUYOR. ANCAK ASOOB HAREKETİ İÇİN GÖNÜL RAHATLIĞIYLA SÖYLEYEBİLİRİM Kİ BEN BİR SÜTANNEYİ, BİRDEN FAZLA BEBEĞE SÜT VERMESİ İÇİN ASLA YÖNLENDİRMEDİM! HİÇBİR SÜTANNENİN DE BÖYLE BİR TALEBİ OLMADI!

 

 

Benim söyleyeceklerim bu kadar. Umarım, geçmişte insanların yaptıkları hataları, bu harekete mal etmezsiniz artık. Ben kendimi ve ASOOB hareketini, “Bu konuyu da açıklığa kavuşturursanız seviniriz.” diyenlere anlatabildiğimi düşünüyorum, umarım düşündüğüm gibi olur.

 

 

 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Email this to someonePrint this pageHemen Paylaş

19 yorum

 • ya çok özür dileyerek söylüyorum bu muhabbet kafamı karıştırdı.
  aynı sütü içen, dnaları birbirinden farklı 2 insan nasıl kardeş adlediliyor? böyle bir bilimsel gerçeklik var mı? Bu nasıl bir bakış açısı. yani aynı inekten süt içenler kardeş sayılır kadar saçma birşey değil mi bu?
  Bu yaptığının içinin boşaltılması inanılmaz sinirlendiriyor beni. İnsanları hemen mamaya sarılmaktansa anne sütüyle evlatlarını beslemeye yönlendirmek nasıl misyonerlik olabilir. Yoksa bu da mama şirketlerinin bir oyunu mu? Nedir bu ya?

  Cevap Yaz
  • Nesterenciğim, nasıl olduğunu bilmiyorum ama dinimizce kardeş sayılıyorlar. Ben, şu anki tıbbın bunu açıklayamadığını ama mutlaka bir açıklaması olduğunu düşünüyorum.

   Cevap Yaz
 • sevgili derya hanım, lütfen hiiç canınızı sıkıp kendinizi üzmeyiniz. sizi böyle saçma ithamlarla yormalarına izin vermeyiniz. güzel yüreğiniz görmek isteyen herkes için zaten ortada. ne kadar kötü bir yürekleri var ki böyle bir suçlamayı, anlamadan dinlemeden hatta adam gibi araştırmadan yapabiliyorlar. kendi adıma saygıyla sizi takip etmekteyim. sevgilerimle.. 

  Cevap Yaz
 • Aman Derya bırak lafı başka yerinden anlayana laf anlatmaya çalışmayı, sen güzel bişey yapıyorsun ve muhteşem bir annesin NOKTA!!

  Cevap Yaz
 • Siz bu işe gönüllü insanların kayıtlarını tutuyorsunuz ama sizin bu işinizi gerekli araştırmaları yapmadan;sadece sizi model alarak yapmaya çalışacak binlerce insan çıkacaktır..vebal altına giriyorsunuz.

  Cevap Yaz
 • Güzel ülkemde yaşayan harika insanlar, çoğumuz bende dahil tek dil biliyoruz( ÇOĞUMUZ dedim,hepimiz değil) ve nasıl oluyor bilmiyorum ama bildiğimiz bu tek dilde bile anlaşamıyoruz.Valla Türkçe konuşmuyor muyuz acaba diye düşündüğümde oluyor sıklıkla, allahhh muhafaza bir kaç dil öğrenmeyelim o zaman birbirimizi anlama ihtimalimiz % 0, 
  VE Aliye Hanım, sütannelik Derya Hanımdan model alınacak kadar yeni bir kavram olmadığı gibi ben peygamberimizin sütannesini örnek aldım kendime, engin dini bilginizden faydalanmak adına sormak isterim acaba peygamberimizin sütannesi vebal altına girmiş midir?
  Saygılarımla

  Cevap Yaz
 • Bende merak ediyorum, insanlarin isi gucu yokta biri guzel bisey yapsa bizde ou karalasak diye ugrasiyorlar. Derya bebisleri dusunerek cok guzel bir hareket baslatti. Anne sutu arayan insanlari birbirleriyle bulusturdu.Bunlarin kardes olacagina inananlar zaten kardes gibi buyuturler. Inanmayanlarada kimse karisamaz sizene vebali onlara. Bu kimi neden ilgilendiriyor. Niye kendinize gorev cikartiyorsunuz.  Istemiyorsaniz vermeyin sutunuzu almayin kimsedende sut. Sut alana verene kardesligine arkadasliginada karismayin. Artik onunuzdeki adim insanlarin evlerine gelip mudahale olucak heralde.

  Cevap Yaz
 • Öncelikle sütü olmayan annelerin, sütü olan annelerden fabrikasyon usulü süt alması, önü arkası düşünülmeden ortaya atılmış, iyi niyetli olmakla beraber, akla hizmet etmeyen, talihsiz bir söylemdir diyelim.
  Tarih boyunca zor anlarda, insanlar birbirlerinin bebeklerini beslemek zorunda kalmışlardır. "Süt anne" kavramının ortaya çıkmasına vesile olan bu emzirme olayı, süt verenle, süt alan arasında "öz annelik" ilişkisini oluşturmaktadır. Dolayısıyla süt veren annenin çocuklarıyla, süt alan çocuk "kardeş" olmaktadır… "sütkardeş"

  Sütkardeşler, özkardeş gibidir. Birbirleriyle evlenemezler. Sütanneleri, onlar için özanneleri gibidir.

  Bir iş yapmaya kalkışırken insanın, içinde bulunduğu dünyanın değerlerini, kime neyi teklif ettiğini çok iyi bilmesi gerekir. Dünyanın neresinde olunsa olsun, hiç bir toplum ve millet kardeş kardeşe yaşanacak bazı ilişkileri onaylamaz, kabul etmez. Dünya insanı eşcinsel ilişkiyi kabul etmiş olmasına rağmen, kardeş ilişkisini asla ve kat'a benimsemez!

  Siz böyle bir projeyle, herkesi herkesle kardeş yapıyorsunuz.

  Bir annenin sütü, kimbilir kaç tane çocuğa gönderilerek sütanne/sütkardeş ilişkisini başlatacak. Kim kiminle kardeş, kim kimin annesi, kim kimin babası belli olmayacak! İlerde aynı anneden beslendiğinin farkında bile olmayan çocuklar, belki birbirlerini sevecek ve evlenmeye kalkacak!

  İşi sulandırmak gibi olacak belki ama, günümüzde insanlar zaten evlenecek doğru düzgün birilerini bulamıyor, bir de işin içine kardeşlik ilişkisi girerse…! eyvah ki eyvah…!

  Bu arada tv programı yapan kişilerin ve medyanın bu gibi konularda dikkatli olması gerekiyor. Basın, ilginç bulduğu her konunun reklamını yapıyor. Uzaktan kulağa hoş gelen bir fikrin, islami -hadi diyelim ki islamı referans olarak almıyorsanız bile– insani teamüllere uygun olması gerekir.

  Hiç bir insan canlısının geleceği, yapacak iş bulamadı diye kendisine eğlence aramak isteyen birisinin düşüncesiz çıkışına terkedilemez!

  Sevgiler…

  Mehtap Kayaoğlu (Psikolojik Danışman &Psikoterapist) – Haber 7

  Cevap Yaz
  • Mehtap Kayaoğlu, yazıyı tekrar okumanızı tavsiye ediyorum. “Fabrikasyon usulü süt almak” ? Nedir? Bu durumda ben size soruyorum bu soruyu! Siz önemli işler yapıyorsunuz belli ki!

   Cevap Yaz
 • İyi niyetli çıkılmış olsada bu çok yanlış çok saçma bir projedir. Bunun vebalini kimse ödeyemez, sizde kayıtları olabilir ama kim ne kadar takip edecek bu kayıtları hadi bu nesil takip etti diyelim bir sonraki nesil takip etmezse ve kardeş olduklarını bilmeden evlenenler olursa ne olacak. bu çok tehlikeli bir an önce bu işe bir son verin yoksa bizler elimizden ne gelirse sonuna kadar bunun karşısında olucaz. Bir an önce buna son vermelisiniz…

  Cevap Yaz
 • Deryacım herşeyi çok güzel açıklamışsın daha ne olsun,anlamak isteyen anlar zaten.Sen kendini boşyere üzme lütfen,çok hayırlı bir iş yapıyorsun.bizler sana herzaman hayır duaları ediyoruz,bunun karşılığını ALLAH katında mutlaka alacaksın,Yüce Rabbim senin kalbinin güzelliğini herkezden çok görüyor sen içini rahat tut lütfen.

  Cevap Yaz
 • Evet yine okuduğumuzu anlamama ya da gayet kötü niyetli olarak anlamak istememe eğilimi içindeyiz,artık gerçekten başta kızıyordum ama şimdi güler hale geldim sayenizde, GÜLÇİN ya da Mehtap Kayaoğlu hanımefendi artık hangisiyseniz, tam olarak neyi anlamadınızda hala koyu harflerle FABRİKASYON USULÜ SÜT ALMAK CÜMLESİNİ  KULLANIYORSUNUZ?
  1-BURDA ANNELERİN SADECE 1 SÜTÇOCUĞU VAR VE YAKIN YERLERDE OTURUYORLAR( YANİ FABRİKA DEĞİLİZ Kİ FABRİKASYON ÜRETİM OLSUN:)) HANGİ FABRİKA SADECE 1 KİŞİYE HİZMET VERİYOR:)))))))))))))))
  2-ÇOCUKLARIMIZI GÖRÜŞTÜRÜYORUZ DOLAYISIYLA KARDEŞ OLDUKLARINI ÖĞRETİYORUZ
  3-SÜTÜ OLMAYAN BİR ANNENİN, ÇOCUĞUNA ANNE SÜTÜ VERMEK İÇİN ÇIRPINMASI, VE SÜTÜ BOL OLAN BİR ANNENİN BU ÇOCUĞU KENDİ ÇOCUĞU GİBİ GÖRÜP BESLEMESİ, BU İŞTEN KİMSENİN HİÇBİR ÇIKAR SAĞLAMAMASI VE ONLARI BİRARAYA GETİRİP KARDEŞLİĞİ ÖĞRETMESİ KADAR HARİKA BİR FİKİR GELMİŞ MİYDİ HİÇ AKLINIZA?
  4- SÜTÜ ALAN ANNEDE, VEREN ANNEDE, BESLENEN BEBEKTE,KARDEŞİDE  MUTLU,LÜTFEN MUTSUZLUĞUNUZU BAŞKA YERDEN ÇIKARIN.KİM HANGİ HAKLA KARIŞABİLİR BUNA?
  5-BEBEKLERİMİZİN SAĞLIĞI İÇİN BİR DAHA ASLA YERİNE KOYAMAYACAĞIMIZ ANNE SÜTÜNÜ ALMAK O ÇOCUĞUN EN DOĞAL HAKKIDIR. DİNİMİZİDE EN AZ SİZİN KADAR BİLİYORUZ BİZ HİÇ MERAK ETMEYİN
  SAYGILARIMLA

  Cevap Yaz
 • okurken yoruldum pes! biraz iyi niyet biraz saygı!!!!! Kimse kimseyi zorlamıyor. İstemezsen süt verme de alma da çocuk senin çocuğun süt senin sütün başkalarından size ne!!!!!!! Nereye gidiyoruz bu kadar tepki neden size ne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Cevap Yaz
 • Merhaba,
  İlk başta bana süt anneliği yaşatmaya yardımcı olan Derya hanıma sonsuz teşekkürler.Aslında teşekkür değil bu ne diyeceğimi bilmiyorum o yüzden sürekli bol bol dua ediyorum Derya anneye…
  Bu gün evimizde ağırladığımız ve ilk sütünü içtikten sonra gözümün içine bakan Kuzey bebek ve ailesi…
  Sizlerede çok teşekkür ediyorum o kadar yoğum duygular yaşadımki anlatamam  insanın içinin çekilmesi bu demek..Çok mutluyum ve huzurluyumm…
  Yazılacak çok şey var ..İçimde kelebekler çığlık atıyooo..(bunun ne demek olduğunu bilmiyorum ama böyle hissediyorum 🙂 )
  Can Toprak 'ımın bir süt kardeşi var artık..
  Ailecek huzurluyuz…..Kafamız rahat…
   
  Sevgilerimle,
  Esra.

  Cevap Yaz
 • Derya cim dunyanın en güzel işi icin emek veriyorsun lütfen tüm negatiflere sahip olduğunun muhteşem pozitiflikle Gül geç bu bir arz ve taleptir sen kimseyi zorlamıyorsun! Rabbim yolunu açık etsin daha nice güzel yavruların karnı doysun. Şunu da anlamıyorum bu kadar özel duygusal bir projeye nasıl olurda insanlar saldırır acaba süt alınıp sonra insanlar birbirlerini aramıyor falan diye mı düşünüyorlar insanlar artık geniş bir aile oluyor! Rabbim insanlara konuşma lütfunu bahsetmiş diye lütfen ağzı olan konuşmasın yasa önce düşünelim sonra konuşalım….

  Cevap Yaz
 • Sitenizi yeni keşfettim. Okudukça gözlerim doldu.1,5 yaşında kızım var sadece 2 ay emzirebildim 1 damla süt için döktüğüm gözyaşlarını kimse bilemez. O yüzden sizi çok takdir ettim. Günahı sevabı kimseyi ilgilendirmez bu işin. Bu yapılanlar vasıtasıyla öyle bir gönül bağı kurulurki o aileler arasında o minnet duygusu ile o çocuklar kardeş gibi büyür. Keşke bende kızıma bir sütanne bulabilseydim mahkum olmasaydı mamalara. Dermansız insanlar için çırpınıyorsunuz bırakın sizi eleştirsinler içiniz rahat başınızı yastığa koyuyorsunuz ya daha ne. Bir bebeğin daha karnını doyurdunuz. HELAL OLSUN SİZE.

  Cevap Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*