Suç duyurusu, sorgu, sual…

Her şey Anne Sütü Olanlar Olmayanları Bulsunlar demem ile başladı.

 

 

Konuyu biliyorsunuz az çok, baştan anlatması çok uzun ve zahmetli, yeterince anlatıldı zaten, merak edenler yukarıdaki linkten gelişmeleri takip edebilir.

 

ASOOB dediğim için hakkımda 2 tane suç duyurusunda bulunuldu ve ilk ifademi vermeye gittik Yasin’le geçen gün İstanbul Adalet Sarayı’na.

 

İlk defa ifade vereceğim için, biraz heyecanlı, biraz merak içindeydim. Adalet Sarayı çok çok büyük bir yer, savcıya ulaşabilmek için kaç kat çıktık, kaç koridor aşındırdık sayamadım bile ve sonunda kapısındaydık.

 

 

Yasin “Hayatım sana ne göndereyim içerideyken?” gibi espriler yaparak gerginliğimi almaya çalıştı biraz. Peşin peşin cevapladım “Eren’e çikolata filan yedirme yeter, ben başka bir şey istemem” :). Belli mi olur? Olmaz. Memleket ilginç bir süreçten geçiyor, ağzımız açık baktığımız onca dava var…

 

 

Unutmadan, sosyal medyadan desteğini esirgemeyen, yanımda olduklarını hissettiren herkese, tüm internet annelerime de ayrıca teşekkür ederim. Muhteşem insanlarsınız…

 

Neyse, ifadeyi verdim ve “Süreç nasıl işleyecek, ilk defa böyle bir şeyle karşı karşıyayım da” dediğimde savcı, “Vallahi ben de ilk defa böyle bir konuyu gündeme alıyorum, bakıp göreceğiz” dedi. Konumu gereği yorum yapmadı tabi ama yüzündeki ifadeden savcının da şaşkın olduğu çok belliydi. Nasıl şaşırmasın ki? Elalem şaşırdı ne yapacağını, o mu şaşırmasın?! Az bile.

 

 

Suç Duyurusu Belgesi

 

Yukarıdaki suç duyurusu, bir çok mecrada, üstelik telefon numaram gözükecek şekilde, çarşaf çarşaf yayınlandığından, ben de yayınlamakta bir sakınca görmedim.” demiştim ve yukarıda, suç duyurusunun görselini paylaşmıştım. Vazgeçtim. Sadece suç duyurusunun haberinin çıktığı onlarca web sitesinden birinin linkini vermeyi şimdi daha uygun gördüm. Anlayışınız için teşekkürler.

 

 

Ben, Anne Sütü Olanlar Olmayanları Bulsunlar gibi, niyeti sağlam, ne yaptığını çok iyi bilen, hatta inançlı insanların bile bugüne kadar bilmeden yaptıkları yanlışlara ışık tutan böyle bir hareketi başlattığım ve nihayetinde bitirdiğim için sadece gururluyum. Yanlış bir şey yapmadığım için de vicdanım pırıl pırıl ama acaba, bilmeden, tanımdan iftira attıkları için, beni nesebi bozmakla, misyonerlikle suçlayarak aslında günah işleyenlerin vicdanını gerçekten merak ediyorum.

 


Bundan sonra neler olacak hep birlikte göreceğiz bakalım.

 


 Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Email this to someonePrint this pageHemen Paylaş

5 yorum

 • inanamıyorum uzun zamandır okuldu hastalıktı sosyalden uzak kaldım… şaşkınlık içinde şeker portakalı mevzularını izlerken senin bu davanla resmen yıkıdım.. öncelikle geçmiş olsun diyorum ve en kısa zamanda bu saçmalığın sona ereceğine inanaıyorum.
  her nasıl olur ise olsun desteğim sana deryacım
  sevgiler

  Cevap Yaz
 • Suç duyurusunu okumaya başladım. Başladığımla kaldım. Devam edemedim, çünkü kalbim sıkıştı. Bu ülkede insani değerler, haklar, büyük bir yüzsüzlükle ayaklar altına alınırken, çalan/çırpan, küçücük kızlarla “evlenen”, karılarının sokak ortasında boğazını kesen adamlar elini kolunu sallayarak dolaşırken, toplumda infial yaratma, huzursuzluk çıkartma, dini inançları hafife alma, dejenere etme gibi olayların sorumluluğu bir anneye, üstelik bu şekilde yıkıldıysa… vay halimize !! Ben bu olayın soruşturma aşamasından ileriye gideceğini sanmıyorum. En azından öyle umuyorum. Ama eğer ki, olumsuz bir yöneliş olursa bilin ki arkanızdayım, elimden geleni yaparım.

  Bir de, şikayetçi şahıslara şunu sormak isterim: Prematüre bir bebek sahibi olduğum için ben biliyorum, peki onlar, hastanelerin (devlet hastaneleri dahil) yoğun bakım servislerinde, stresten, erken doğumdan vb. sebeplerden sütü olmayan annelerin hemşireler gözetiminde, uygun şartlarda diğer annelerle süt alış-verişi yaptıklarını, 20 cc. sütün kutsal bir emanet gibi, daha çok ihtiyacı olan bebeğe verildiğini, sütü alan annenin gözyaşları içinde teşekkürlerle, dualarla şükrettiğini biliyorlar mı? Dinden, ahlaktan, aile kavramından falan bahsediyorlar ya, o yüzden sormak istedim….

  Cevap Yaz
 • Başınıza gelenlere inanamıyorum!!! Bu kadar naif ve iyi niyetli bir konudan başınıza açılanlar gerçekten çok büyük haksızlık. Umarım canınızı çok sıkmadan kapanmıştır bu konu.. ASOOB hareketiyle ilgili tüm yazılarınızı altlarındaki yorumlarla birlikte okudum, sütlerini başka annelerin yavrularına ulaştırmak için çırpınan anneleri gördükçe insanlığa dair inancım arttı.. Kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum size ve yürekleri kocaman annelere..

  Cevap Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*