Abur cubur yok size…

Çocuklarım, evlatlarım. Beni iyi okuyun.

 

Size gıcıklık olsun, hayatınızı burnunuzdan fitil fitil getireyim diye “Abur cubur yemeyin cocuuuum” diye bir tarafımı yırtmıyorum, aksine, sağlığınızı korumaya çalıştığımdan mütevellit tüm bu çabalarım. Beni çok antipatik görüyor olduğunuzun farkındayım, bunun sebebi ise, ebeveyn olarak verdiğimiz kararların arkasında ebeveyn olarak duramamamız. Daha doğrusu Yasin’in duramaması.

 

IMG_2196

Ooooo yyyeeeaahh! Bana gogolata verin, öpüjeeemmm

 

Dün “Oğullarımız, bakın, bunlar iyi bir şey değil” dememizin üzerine bugün, Yasin kendini tutamayıp elinde çikolata vs ile gelince allak bullak oluyorsunuz tabi ki. E normal. “E bunlar iyi bir şey değildi hani, ama babamız iyi biri, bunları o aldıysa demek bunlar iyi bir şeylermiş. O zaman annemiz kötü biri:/ Ama annemiz bize iyi şeyler yapar hep, biz nereye gidiyoruz, dur gidip kendimi şu duvara bi vurayım bi koşu ” vaziyetine gelmeniz hep bizden ötürü.

 

 

Ben sirkeler yapayım evde...

Ben sirkeler yapayım evde…

 

 

IMG_0588

O sıksın ketçap mayonez!


Bundan sebep, enerjinizin çoğunu, “Uluslararası Uzay İstasyonu’nu bir üst level’e nasıl taşırım”dan çalıp yanımda bızıklamak süretiyle “Çikolataaaaa yemeeeiiiiiiik istiyorooooooiiiiiiiim” diye harcıyorsunuz. Hayır boşa kürek çekiyorsunuz ama şimdi ben bunu size anlatamam ki kelimelerimle. Değil mi annem?! Papağan gibi tekrarlıyorum ama ben de tek başıma bir insan evladıyım sonuçta. Değil mi evladım?!

 

 

Beni reklamlardaki parmak sallayan “Abbbbur cubbbur yok size” kadınına bürüdünüz be, peşimden tren yapıp “İşte almıyor yine, onnnna HAYIR bunnnna HAYIR bi kere de EVET de” diye geziyorsunuz. 

 

 

                                        N’oluyor annem? Kaç gündür yemiyorsun?!!!

Hayır saldım gitti de ne oldu, patır patır döküldünüz. Her doktora gittiğimizde, “Bizim bey abur cuburu pek seviyor, dayanamayıp sürekli çocuklara da yediriyor…. Anlatabildim mi?” demekten, doktordan “Ama yapmayın, paketli hiçbir gıdayı yedirmeyin” duymaktan sıtkım sıyrıldı yemin ederim. Ben bittim, Yasin yılmadı arkadaş. En sonunda, dedim “Kabahat bende, çöpe atacağım diyorum atmıyorum, ondan oluyor bunlar” diyerekten, dün, hem de doktor kontrolü sonrası aldığı koccccca poşet abur cuburu çöpe attım. Ohhh olsun. Pişman değilim. Ayrıca da beni bu hallere getirenler utansın taaaam mı!

 

 

Şimdi kefirinizi için, uyuyun, akıllı olun.

 

 

 

 

Share on Facebook24Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Email this to someonePrint this pageHemen Paylaş

2 yorum

 • Ne yazık ki b de kendim abur cubur seviyorum. Ama çocuklara ,ay seker cok Zararlı bi’sey, hatta simdi hemen olmasa bile ilerde size cok zarar verir. Seker disleri çürütür beyninizi küçültür, gibi zirvaliyorum çocuklara:(( he Yanlarında yemiyorum, yememeye cok dikkat ediyorum o ayrı.
  Ama benim daha büyük bir problemim var ki, tam da abur cuburla alakalı; kızım da ve ne yazık ki oğlum da iki Çubuk kraker ya da Bisküvi veya bi lokma çikolataya ruhlarını teslim edebilirler. Ben sakindikca daha beter oldu. Gecen gun parkta kızım dondurma yiyen cocugun yanına gidip ” cok mu guzel? Cok mu tatlı o? Bi kere yarayabilir miyim?” Dedi. Nasıl uçtum Yanlarına anlatamam! Ay dedim dondurma yalanmaz ama başkasından hadi gidip biz de alalım falan dedim uzaklaştırdım. Ama tabi cocugun dondurması bitene kadar kızım Gözünü ayırmadı Çocuktan:( sonra Çubuk kraker yiyenler vardı onlara yanaştı. Hop atladım ama ay alsın tabi tabi diyip tutuşturdular eline. Evet bizim parktakiler oyundan ziyade takınmaya geliyorlar:( oysa çantamda kuru üzüm ve soyulmuş elma vardı.
  Korkum gözüm dalar bir an bakmadığım olur da biri krakerle kandırıp alır gider bunları:(( geceleri uykum kaçıyor yemin ederim bu yuzden.
  Bi ara dedim olmayacak boyle , saldım ne isterse ne Görürse aldım yedi. Ama oyle fena dağıttı ki, yek yemedi uyuyamadi vs.
  Simdi hergun işliyorum kimseden almak yok,bana soyle ben hepsinden Alicam diye. Ama yine de emin olamıyorum. Arkamı döndüğüm yerde gizli gizli biseyler yapacak diye, yalana başvuracak diye Aklım çıkıyor.
  Dışarı gezmeye çıkacaksak evde tıka basa meyve yediriyorum üzerine kefir veriyorum ki tıkansınlar bi’sey yiyemesinler. Ama yok, bir lokma kofte takılan boğazları patlamış Mısır çikolata ve meyve suyunu ayni andan yutabiliyor.
  Of cok dertliyim, evet.

  Cevap Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*