Bokunda boncuk arıyor!

Geçtiğimiz hafta bilmem kaç gece, hafta sonu 2 gece tam anlamıyla UYUMUYORUM. Uyumaya çalışıyorum ama Deniz üzerimde taklalar atıyor, Eren yanıma gelip “Suuuuuuuuu istiyoruuuum” diye bızıklıyor, Yasin’i dürtüyorum “Eren’e su getirir misin?” derken, Eren geri uyuyor, Yasin zaten uyanmıyor, Deniz zaten hala üzerimde. 

 

 

Tüm bunlar benim tek kişilik yastığımda cereyan ediyor. Deniz’in gözü geçecek gibi oluyor, o sırada Eren yine uyanıp “Iıııııııııııııyyyyyy kimse bana suuu vermiyooooor” diye kapı gıcırtısı gibi bir ses çıkarıyor, “Tamam anneciğim şimdi getiriyorum diye, sol elimle sıvaz yapıp sakinleştirmeye çalışıyorum, ki Deniz geri uyanmasın. Sakinleşiyor gibi oluyor ama “Hadiiiiii kalk su getir annneeee” diyor, “Yasiiiiiin” diye fısıldayıp sağ elimle dürtüyorum ama Yasin uyanmak şöyle dursun daha bir horluyor, hoooop Deniz tekrar uyanıyor bu sefer. Hayy bin kunduz. 

 

 

Elimdeki biberonun ağzını açıp, Eren’e uzatıyorum, “Al, ama hepsini bitirme, Deniz’e de kalsın” diyorum, sağ olsun bir yudumluk bırakıyor. En azından Eren cepte, artık “Suuuuuu” demeyecek. İyi de Deniz hala dönüyor, bu su ona yetmez ki. Yasin’i tekrar dürtüyorum, hem el hem ayak kullanarak bu sefer. Bir ara ayağını ayaklarımla gıdıklamayı başarıp, ayağa fırlamasını sağlıyorum. “Ne yapıyorsun?” diyor, “Hiiiiç kalk da iki lafın belini kıralım” demiyorum, “Deniz’in suyu bitti de, doldurur musun?” diyorum. O da tamam. Su var, Eren doydu uyudu ama Deniz hala bir sağ koluma bir sol koluma uğrayıp en sonunda kafasını boynuma sokuşturuyor, orada da sıkılınca bir oturuyor yatakta, sonra üzerimizdeki çarşafı açmaya çalışıyor, yahu tamam yorgan kullanmıyoruz artık ama o kadar da değil, üşüyorum. Ben örtüyorum o açıyor. Sabaha karşı bir yerlerde uyuyup kalıyorum nasıl oluyorsa. Asıl mesele de tam o sırada oluyor zaten, oğlum diye demiyorum 1,5 senedir, her sabah, dakikasını şaşırmadan kaka yapıyor. Yapsın tabi, içine mi atsın, da o da ne? Burnuma bok kokusu geliyor (Gözlerimiz burada yuvalarından fırlıyor) 

 

Ne baktın? Hiçbir zaman bilemeyeceksin yedim mi yemedim mi! İhohohohoho

Elinde çikolata kıvamında bir şey, burnuma doğru geliyor, “O ne Deniiiiiz?” diyorum, “Qaaaqaaa” diyor, “Hadi yaaaa, ben de çikolata sanmıştım, duuur sürme yüzüme, çek elini, koş banyoya” diyorum, ayyy bir sevinmeler, bir gülmeler, bir komiklikler… Bir gün önce yediği leblebiyi dışkılamış, yetmemiş, elini bezin içine sokup orayı bir kurcalamış, leblebi de bildiğin leblebi olarak çıkmış, ııııyykkk “Yasiiiin, tadına da bakmış mıdır? Ayyyy ya tadına baktıysa!!! Yemiş midir? Ya yemişse? Yememiştir değil mi? Ama bana yedirmeye çalışıyordu! İyice yıkayalım, iki kere köpürtelim…” 

 

 

 

Ne bu be, gece uyumaz gündüz bokunda boncuk arar! Yemiş midir? Böğğğ

Share on Facebook19Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Email this to someonePrint this pageHemen Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*