Deniz’in uyku meselesi

Bu Deniz çok acayip bir çocuk çıktı! Yani elimde sadece bir örnek vardı çocuk anlamında ve evet, her çocuk ve her farklı çocukta annelik de değişkenlik gösterirdi ama ben duvara toslamış gibi oldum.

 

 

 

Şimdi bir kere, çok vıcık vıcık bir ilişkimiz var. Neredeyse daha yeni “Annnaaeee” demeye başlamış, “Anne”den önce “Deeeyeeaaa” ile sesleniyor uzun süredir bana. Her an “Deeeeyeaaa” diye çığlıkla karışık bağırıyor. Bazen beni istemiyor aslında, canı başka bir şeye sıkılıyor ya da bir şeyi tutturmaya başlayacak, yine “Deeeeyeeeaa” diyor (DU), şimdi “Babaaââ” ya sardı 🙂 YAŞASIN.

 

 

 

 

Neyse, şimdi bu vıcık vıcık ilişkimiz gündüz bir nebze azalsa da gece ayyuka çıkıyor. A memesinden B memesine ve hala aramaktan yılmadığı diğer memelere gidiş gelişler, kıkırdamalar, bir şakalar, gülmeler, komiklikler… Zaten gündüz, 09.00-10.00 gibi yatırdığım ilk uykusunu 1-2 saat uyuyup kalkıyorken, kendiliğinden bu saatlerdeki uykusunu kesmişti. Elde kalmıştı günde 1 uyku. Deniz efendi, 3 gün önce onu da kesti!!! 3 kere denedim, tam gözü kapanıyor, hooop titreyerek kendini uyandırıp kıkırkırkır kaçmaya çalışıyor yataktan! Ayağından tutup yakalıyorum, o bunu oyun sanıyor. “Ne gülüyorsun evladım, hadi koy kafanı yastığa Deniz, ee- eee yap” diyorum, benimle dalga geçer gibi kafayı yastığa koyuyor, tekrar “ahahahahahaha” gülüp kaçmaya çalışıyor. Biz tam olarak spor yapıyoruz, civa gibi kayıyor elimden eşek. Ben de pes edip gönderiyorum yataktan, kendim yatıyorum, “Azıcık şekerleme yapayım” diyorum, bu sefer Eren’le geliyorlar. Pardon, Eren, Deniz, tencere, tava, kaşıklar!!! Bateri çalacakmış Eren, Deniz’e de öğretiyormuş. Yani benim şekerleme, bateri eşliğinde, yorgan altında olabilmeye çalışıyor. OLAMIYOR. Kalkıyoruz.

 

 

(Konuyu dağıtmaya ne meraklı bir bünyem var)

 

 

Hemen toparlamak icap ederse, Deniz 3 gün önce kestiği öğle uykusundan sonra, işte o gece, hiç uyanmadı, sabaha kadar uyudu! In ın ın ın ın ın ın ın ın ın. 2 gün önce, yine gündüz uyumadı ve onun gecesinde de, sabaha kadar uyudu! Allah’ım bu bir işaret olmalı. Dün, “Dedim yavrularım hava alsın, bir dışarı çıkarayım”, giydirdim, Deniz’i pusete, Eren’i peşime taktım, İstiklal’e çıktık. E bu Deniz uyudu daha köşeyi dönmeden. Te Allah’ım. “Neyyssse Derya” dedim, “Takılma canım, keyfini sür…”. Biz de Eren’le takıldık, sohbet ettik, kafedeki bardaklara buz doldurup deneyler yaptık filan Deniz uyandı. Yani yaklaşık 1 saat uyumuştur. Gelelim dün geceye (Burada, gerilim filmlerindeki en heyecanlı sahnenin müziği çalıyormuş farzet) Saat 03.30 (Bu saati duyduğumda aklıma hep 3 kasa 3000 motor gelir:), Deniz efendi bi efelendi yatakta, nasssssıl gülüyor ama, sanırsın birileri gıdıklıyor çocuğu, beni de gülme tuttu, çaktırmıyorum ama katıldım gülmekten, kafamı yastığa gömdüm. N’olmuş ki gömmüşsem?! Hah:) Bi sessizlik oldu, kafayı yastıktan kaldırdım, burnu bana değiyor, “Deeeyeea” dedi sakince ahahahahaha. Şaka mı ya:) Memeler arası yolculuk, babasına atlamalar, bana “Hooop” lamalar derken Yasin uyandı, saate baktı, “Saat kaç?” dedim, 04.30 dedi! Vallahi gece.

 

 

 

 

 

 

Saat 05.00 civarı Eren seslendi “Anneeeee, yanıma geeeeel, korkuyoruuum” dedi, Deniz’i Yasin’in üzerinde bırakıp koştum seke seke (“Deniz’i sattım, Eren’e sokulup uyurum” gibi anlamsız bir hevese kapılmışım), arkamdan Deniz geldi. Biraz odada gürültü yaptı, en ses çıkaran oyuncakların düğmelerine bastı, sonra yatağa tırmandı Eren’in üzerine çıktı. Eren de, resmi olarak uyanmış oldu. İkisini de 06.30’a kadar idare ettim ve Yasin’i uyandırdım, o da yedirdi, içirdi, 08.30’da “Ben işe gidiyorum” dedi. Kalktım mecbur. Saat 11.00 sularında, Deniz sallanıyordu koridorda, “Yaauu gündüz uyutmayacaktım, hani deney yapıyordum, uyutmasam mı? Ama çok uykusu var, ayyy dur bi deneyeyim” dememle, yatağa Deniz’i koymam ve onun, daha memeye çıkıp “Açhh” diyemeden, bacaklarımda uyuyakalması bir oldu.

 

 

 

 

“İyi bari” dedim, “Ben bir çay demleyeyim”. 1,5 saat kadar uyudu ve bu gece! Dıııınıınnınnınnn!

 

 

Bakalım ne olacak?

 

 

 

 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Email this to someonePrint this pageHemen Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*