Aile Hemkimliği’nden ayrılırken

Evet

 

Dün itibariyle, artık bağlı bulunduğumuz Aile Hekimliği sistemine dahil olmak istemediğimizi belirten bir dilekçe yazarak Aile Hekimliği’nden takibimizi aldırdık.

 

Artık Sağlık Bakanlığı, bizim yüzümüzdenmiş gibi göstererek hekimlerin, hemşirelerin üzerine gereksiz sorumluluk yükleyemeyecek (Aile aşı yaptırmıyor diye bunu, hekimin ve hemşirenin performans kaybı olarak nitelendiren bir sistem dönüyor çünkü ortada, pazarlama sorumlusu mu bu insanlar hekim mi?) ne de (Tabi umarım) bizi, Eren’e aşı yaptırmamız konusunda zorlayacak.

Dr. bey ile sohbet etme fırsatımız oldu ancak burada konuyla ilgili detaylı bilgi paylaşımı yapmam doğru olmayacak diye düşünüyorum. Sadece şunu söyleyebilirim ki, inanılmaz bir sistem; sadece bu aşı olayıyla ilgili,hekimin aileye aşıyı mutlaka yapması, yaptırmazlarsa zorlamaları tembihleniyor.

 

Neden mi?

 

Bilemiyorum.

 

Eğer aile aşıyı yaptırmazsa yaptırımla geliyor.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Email this to someonePrint this pageHemen Paylaş

2 yorum

  • selamlar.bu aşı sorununun sonu ne oldu kurtulabildiniz mi acaba?ayrıca aile hekimine nasıl bi dilekce verdiniz.bi örneğini benimle paylaşabilirmisiniz.ben de aynı problemle boğuşuyorum.arayıp duruyorlar.

    Cevap Yaz
  • Merhaba Nisa, dilekçeyi paylaşamam çünkü bir örneğini almadım ama aşağı yukarı aile hekimliği uygulamasına aile olarak bağlı olmak istemediğimizi söylediğimiz bir yazıydı. Aile hekiminiz de bizzat yardım edebilir bu konuda, bizimki çok yardımcı olmuştu. Kolaylıklar diliyorum sana:(

    Cevap Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*