Akıl fikir duası… AMİN

Uyuyamıyoruz diye “Yatak ayıralım” dedik, ısınma çalışmalarına tam başlamıştık ki…

 

O günden beri can evimden vuruluyorum. “Amaaaaaaaaaan, zaten birkaç sene sonra istesen de seninle yatmayacak”, “Bırakın yanınızda uyusun, tadını çıkarın, zaten bu günler geçici…”, “Büyüyünce sen isteyeceksin, o gelmeyecek…”

 

Zaten tüm vücudumun tutulmasını zor bela bahane saymıştım, heves heves odasına alışsın diye türlü düzenlemeler yapıp, kendimi de sürece uyumlu hale getirmeye çalışıyordum. Önümüzdeki tuvalet eğitimi, biberon, emzik bırakma sürecini bir süreliğine rafa kaldırıp, sıraya, bu yatak ayırma meselesini koymuştum ki, o da ne, benim canımın anneleri bana öyle şeyler diyorlar ki, kanıp da caymamak elde değil.

 

NOT: Nasıl bir öncekiyle çelişen, dengesiz ruhlu bir yazı okuyacağınızı farkında mısınız? Buyurun:


İçimdeki iki anne Derya’sının kavgası- Bölüm 1

1. E şimdi Eren 2 yaşında, topu topu 2 yıl daha bizimle uyuyacak belki, sonra bizim odanın önünden bile geçmeyecek belki. E iyisi mi bizimle uyusun bu çocuk. Hem ben bayılıyorum, o dönemediğim yerden kokusunu solumaya…

 

2. Anti-görüş: İyi de, diyelim Eren’de olduğu gibi zırt diye hamile kaldın, onun telaşıyla yatak ayırmak, senin ve Eren için daha mı iyi olacak?! Ya da, 4 yaşına geldiğinde bu iş daha da zorlaşırsa. Bizim yatak odası, bizim yatak odası işte adı üstünde. Mahrem yer sonuçta, çocuk için bile olsa yol geçen hanı halini almasını ister misin?

 

1. Bilmiyorum. Girmeden önce kapıyı çalsın mesela…

 


Bölüm 2

1. Uleennn ne de olsa gidecek o odaya, öyle de böyle de…

2. İyi de ne zaman gidecek? Sana kalsa, askere yollayana kadar koynunda taşırsın.

1. E yok daha neler…

2. Daha neler filan değil işte, mühim olan karar verebilmek, ki sen kararsızsın!!! Karar verdiğin an, en doğru andır! Hem 2 yaşına kadar bizimle uyudu işte, meseleyi uzatma!!!

 

Bölüm 3

1. Tamam, evet, kendi odasında uyusun. Hem geçenlerde, markette gezerken Pepe gece lambasının üstüne atlamıştı da, onu da odasına takmıştık ne güzel. Al sana odaya ısınma aşaması için bir materyal.

2. Ne yani, “Sen git Pepe gelsin” gibi bir şey bu! Zaten gıcığım Pepe’ye. Yok, oğlumu Pepe’ye bırakmam, o gece lambasıyla olmaz. Başka gece lambası alırız, o zaman odasına geçer!!!

1. Dengesiz misin?

2. !!! ???

Akıl mı kalır rica edeceğim!?

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Email this to someonePrint this pageHemen Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*