Anne lütfen lütfeeeeen

Eren’in deyimiyle “Anneeee lüüüüüten anneee lüüüüten”.

 

 

2008 yılında, anne-bebek sektöründe hayata geçen ilk e-ticaret sitelerinden birinin dergisinde editördüm. O zamanlar çok anlamsız gelirdi. Yani kadın neden bebeğinin bezini internetten alsındı ki ya da mamasını, ıslak mendilini (Tabi o zaman çocuk da yok, evli bile değilim)… Saçmaydı. Markete gider, gözüyle gördüğünü alırdı. E-ticaret o zamanlar bana güven vermiyordu, “Verdiğim sipariş eksik ya da yanlış gelebilir” diye düşünmekten kendimi alamıyordum. “Sonra da müşteri ilişkilerini ara, derdini anlat, bir ton uğraş”tı, “Markete git, temiz temiz, ambalajı sağlamını, iyisini, gözünle gör al” dı ama e-ticaret de, güvenli yazılımlar ve tecrübe edenlerin iyi referansları sayesinde bugünün dev sektörü haline geldi.

 

 

 

Benim ilk e-ticaret deneyimim, ablamın referansıyla, fırsatlarıyla da bilinen giyim sitelerinden birinde olmuştu. Sonra çooooook uzun süre bu gibi emellerime alet oldu bu birkaç site. Her hafta bir koli geliyordu öyle diyeyim:)

 

 

Şimdilerde ise, yine devran döndü, çoluklu çocuklu insan olduk şunun şurasında, yine anne-bebek ürünleriyle haşır neşiriz. Bilgisayar zaten soyadımızdı. E tüm düzen buna hizmet ederken, “Ben de bebeğimin bezini Annelutfen‘den alabilmeliyim” dedim. Hemen üyeliği gerçekleştirdim. Hızlıca, bebek bezi, ıslak mendil alıverdim. İşin güzel tarafı, aldığım günden 1,5 gün sonra kapımdaydı. Heeee işin güzel olan başka bir tarafı da var ki, Annelutfen.com’un Abonelik Servisi. O da şu; hani evde sürekli biten bebek bezi, mama, ıslak mendil, süt artırıcı çay vs gibi ürünler için geçerli olan hatırlatma servisi. Senin seçtiğin sıklık doğrultusunda, evde ürünlerin bitmeye yaklaşırken sepetine doluyorlar ve  “Heyyyy 2 haftada bir bezler bitiyor demişsin, baktık sizin evde stoklar tükenmek üzere, biz sepete doluşalım dedik, alışverişi tamamla butonuna basman yeterli, 1-2 güne kapında oluruz” diyerek sana haber veriyorlar. Tekrar sitede dolaşmak zorunda kalmıyorsun ve istediğin zaman da abonelik servisini iptal edebiliyorsun.

 

 

 

 

İşte böyle bir şey.

 

 

 

 

Ben iki çocukla uğraşmaktan, bir gün evde bezsiz dımdızlak kaldığım için ağzımın payını almış oldum. Annelutfen’in Abonelik Servisi benim çok işime yarayacak yani, en azından “Bitti mi bez? Ne kadar kalmıştı?” diye düşünmeyeceğim. Zaten sepette olacak, ben satın almayı yapacağım.

 

 

 

Kolay değil mi? Bir dene sen de.

 

 

 

Aaaaaaa unutmadan, 23 Ocak 2014 Perşembe’ye kadar yorum bırakanlar arasından seçilecek 1 kişiye annelutfen.comda kullanmak üzere 60 TL’lik hediye çeki vereceğim. Siz, annelutfen.coma üye oluyorsunuz, üye olduğunuz mail adresini bana haber veriyorsunuz, 60 TL hesabınıza yükleniyor ve fazladan hiçbir harcama yapmanıza gerek olmadan, sadece 60TL’lik harcama yapıp çıkabiliyorsunuz. Haydi yorumlara şekerim 🙂

 

 

 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Email this to someonePrint this pageHemen Paylaş

28 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*