Biz yarın tatile gidiyoruz da…

Biz Eren'le hiç tatile çıkmadık. Çok niyetlendik ama olmadı, günübirlik gittiğimiz kaçamakları saymazsak Eren hiç denize girmedi. Kaçamakları saysak bile denize giremedi, çünkü gittiğimiz o günün birinde deniz acayip dalgalıydı.

 

Neyse.

 

Sonunda aşağıdaki fotoğrafları paylaşabileceğim bir tatil yazısı yazıyor olmanın mutluluğu ve evde ne nerede bilmezken 7-10 günlük valiz hazırlayacak olmanın haklı korkusuyla karşınızdayım.

Biz yarın tatile çıkıyoruz. Aslında ayın 12'sinde çıkacaktık fakat Yasin'in "Yarın hemen gidelim" demesiyle neye uğradığımı şaşırmış haldeyim. 

 

Hem çocukla, hem ilk defa çocukla, hem alelacele, hem sıfır hazırlıkla yarın yola koyulanın benden başkası olacağı kesin. 

 

Yanımızdan arabayla geçerken bana benzer bir şey görürseniz, ı ıh, o ben değilim şimdiden belirteyim.

 

Birincisi, özellikle Eren'le ilgili yanımıza ne alacağımız hususunda çok acemiyim. 

İkincisi, muhtemelen 2 günlük tatile 3 çanta hazırlayan benden eser kalmayacak, en azından kendimle ilgili neler almayacağımı biliyorum ki bu da bir şey. 

 

Üçüncüsü, her sokağa çıktığımızda, eğer bisikletini almamışsak diğer çocukların bisikletine, scooter'ine ve bilimum oyuncağına musallat olan Eren için oyuncak, o-ya-la-na-cak ne almalı, neyi bırakmalı? Bilmiyorum. "Ne de olsa su delisi, denize girince gözü başka da bir şey görmez, oyuncağa, o-ya-la-na-ca-ğa ne gerek?" tamamen bir yanılgı mı?

 

Dördüncüsü, peynirimsi beyazlıkta bir tene sahip olup anasına hiç çekmemiş Eren'i güneşten korumanın yolu ile benim bunun için bulduğum yol bir mi? Bilemiyorum. Ben Nerolinn marka gül suyu ve doğal güneşten koruma yağı ile pehlivana çeviriyorum çocuğu ve o günübirliklerde bir sorun yaşamadım. Peki şimdi yaşar mıyım? Bilmiyorum.

 

Beşincisi, sineklerin en asap bozucusu sivrilere,  sadece soda ve tuz karışımıyla karşı koyabilecek güce Bodrum'da da sahip olacak mıyım?

 

Neler yaşayacağız merak içerisindeyim.

 

Eren suya bir kez daha aşık olacak onu biliyorum ya, bana yeter, sanırım Yasin'e de yeter, Eren'e yeter de artar bile:)

 

Eve gider gitmez hazırlık yapmam gerek, yardıma gelmek isteyen gönüllüler, iletişim formundan irtibata geçebilirler. 

 

Son olarak, Akyarlar'a yolunuz düşerse haber edin e mi?

 

Tatile gitme hazırlığı yapan insan kahkahası atarak öpüyorum sizleri:) 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Email this to someonePrint this pageHemen Paylaş

3 yorum

 • Üst Komşu Ayla dan sevgiler…İyi tatiller..Sağlıcakla gidin..
  Bizler de şu an tatildeyiz benden sana birkaç öneri:
  Demir neredeyse tüm gününü çıplak geçiriyor..Aldığım kıyafetler dolap bekliyor..Birkaç atlet badi kafi….
  Rüzgar durmaksızın esiyor aldığımız bağcıklı şapka çok iş gördü….
  Gece sivrisineklerle prize takılan likit sinek kovucu ile başedebildik…
  Oyuncaklar da boşuna yer işgal etmiş oldu.Bir kürek bir mini kova yeterli..Deniz boyundaki taşlar,kabuklar harika oyuncaklar…
  Ne olur ne olmaz diye ateş düşürücü,pişik önleyici yanımızda…
  ve tabiii bol bol prima…
  benden bu kadar canım..
  huzur dolu bir tatil diliyorum…
   
   

  Cevap Yaz
 • İyi tatillerrrrrrr   benim önerim güneşten korunmada mutlaka çinko oksitli bir kremden de faydalanman çünkü Bodrum'un tatlı tatlı esen rüzgarında siz dahi haşlanabilirsiniz kaldı ki çocuklar gölgede durdan da anlamadıkları için tatilinizin bir eziyete dönüşmemesi için önerimi dikkate alın :)) bunun dışında bol bol yüzüp harika bir tatil geçirmeye bakın,
  Sevgiler 🙂
   

  Cevap Yaz
 • Oyyy hadi bakalım şimdiden iyi tatiller bence s hiçbir sorun yasamadan geliceksin sinekler icin ayaga kola takılan bileklikler var derya 3-5 gun dayanioo markasi bugs luck o ise yarayabilir sebamed yada babe al gunes koruyucusunuda kendi yontemlerinle basa cikamayabilirsin sen git gelde bize de guc ver gelince bizde eylulde lk tatilimize gidicez cok heyecanliim seni opuorumm mukemmel anne

  Cevap Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*