İçimdeki DENİZ

The sea inside… Mar Adentro…

 


Bu filmi cok severim. Kadın’ın radyodan Ramon’a armağan ettiği, “Dostum Ramon’a” diyerek baslattığı Negra Sombra( Luz Casal) şarkısını da çok severim.

 


“Deniz” ismini ise çok çok severim.

 

 


…ama bir türlü ikna edememiştim Yasin’i, 2.’nin adının “Deniz” olması konusunda. Tonla isim baktık, artık uykularımı kaçırır oldu vallahi. En son 2 gün önce Facebook sayfasında “Cihangir” ismine kadar vardığımızı paylaşmıştım.

 

…ve yorumlar arasından Asude’nin şu yorumunu hemen Yasin’e göstermiştim.

 

 

 

Yasin, sanki son kararı gibi “Hayır Derya, Deniz istemiyorum!” , “Bu bahsi artık kapatalım” der gibi çıkıştı. Bütün umudumu yitirmiştim “Deniz” ismiyle ilgili.

 

 

Akşam eve gittik, öylece yayıldık oturuyoruz, Eren uyumuş, etraf sakin… Derken Yasin “Ben bebeğin adını koydum” dedi. “Nasıl koydun? Ne demek koydum? Ne koydun? Ayyy söylesene!”. Bebeğin adını “DENİZ koydum” dedi. “Eren’in adını ben koymuştum, sen de bir şey dememiştin, 2.’nin adı da Deniz olsun” dedi.

 

 

 

O saatten sonra gör beni… Heyecandan yazamadım bile bir yerlere. Çok sevindim çok…  2 gündür, deli gibi istediğim ismi hazmetmeye çalışıyorum. “Deniiiiiz oğğluuuum” diye sesleniyorum kıpırdak göbeğime. “Deniz”e “Oğlum” diye seslenmek çok ilginç geliyor aslında, çünkü hayatımın en “Deniz” insanı ablamdı bu zamana kadar. Artık bir de en “Deniz” insanım “Deniiiiiz oğğğğlum” olacak.

 

 

 

Yaaa, artık gerçekten İçimdeki DENİZ.

 

 

Gebeliğimin 37. haftasında artık bir adı var oğlumun.

 

 

 

Şimdi bir Deniz bekliyoruz biz. Sağlıkla gelsin tatlı oğlum Deniz.

 

 

 

Deniz, Deniz Deniz… Bir daha söyleyeyim mi?

 

 

 

Deniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiz

 

 

Bunun şerefine size armağan ediyorum: Negra Sombra

 


Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Email this to someonePrint this pageHemen Paylaş

5 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir