SSVD için…

Bu aralar sık sık ve muhteşem SSVD hikayeleri okuyorum Facebook’taki SSVD gurubu sayesinde. Hepsi müthiş anneler, bazısı doktorunun sıfır desteğiyle başarıyor sezaryenden sonra vajinal doğumu, bazısı ise, tam da aradığı doktoru buluyor, onunla el ele ilerliyor…

 

 

 

Tüm bu hikayeler bana umut veriyor.

 

 

 

Sezaryenden sonra vajinal doğum planlamaya başladığımdan beri tek korkum, dikişlerde yırtılma olması. Oysa ilk hamileliğimde sadece doğum korkum vardı ve aşılabilirdi ve aşılamadı… vs.

 

 

Dikişin kaç kat olduğunu önemseyen bir kesim karşısında, aslında hiç de önemli olmadığını savunan bir diğer kesim yanında, sezaryen kesiğinin nerede olduğunun (Aşağıda mı, daha yukarıda mı?) aslında önemli olduğunu savunan başka bir kesim var. Neye inanacağını şaşırmış ayran budalası kişi de benim ta kendim.

 

 

 

Şimdi “Ya yırtılma olursa…” diye içim içimi yiyor ama sonra bir şey oluyor, acayip bir rahatlama ve yine “Ben evde bile doğururum” hissi… “Dalgalar başladı diye koşa koşa hastaneye gitmeme gerek yok! Evde ailece dalgalanırız 🙂 Ne de güzel olur…” dedirtecek bir rahatlama.

 

 

 

Çok planlar var kafamda ama zaten mesele, planladığımız gibi olmadığında “MESELE” olmuyor mu?

 

 


 

En azından bu sefer, 1 adet jinekoloğuma, bir adet ise hastanedeki yenidoğan hemşiresine 2 çift lafım olacak. Kendilerine mektup halinde vereceğim. Jinekoloğum aşağı yukarı biliyor nasıl bir doğum olmasını istediğimi ama yenidoğan hemşiresi ile (Tabi ki) henüz tanışmıyoruz. Özellikle Eren’de yaşadığım hemşire tecrübesinden sonra, kendisine uzuuun bir mektup yazacağımı düşünüyorum.

 


Kendim için ve isteyen herkes için çok çok diliyorum ki, muhteşem bir doğum ve doğum sonrası tecrübesi yaşarım, yaşarız.

 


Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Email this to someonePrint this pageHemen Paylaş

1 yorum

  • Tüm korkulara rağmen denemeli denedim.veee normal doğum yaptım çok şükür.doktor çok önemli.antep artemis tip merkezinde yaptırıyorlar.SSVD isteyenler için tavsiye ederim…

    Cevap Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*