Tükürdüğünü pişkince yalayabiliyorsan kesin annesin

Dün akşam Eren kuzeniyle oynarken…

 

3 yetişkinin gözü önünde, hele de benim dibimde, “Orta sehpa ortada kalacak, Eren tehlikenin farkında ve dikkat ediyor…” dediğim orta sehpanın köşesine, düşme esnasında afiyetle çarptı. Ağlama şeklinden ve desibelinden, “Eveeeeeeet kanayacak…” dediğim anda ağzı kan içinde kaldı Eren’in.

 

Çoktan kucağıma almış, banyoya koşuyordum ama onu öyle görünce, ne kadar sakinliğimi korumaya çalışsam da beceremedim, Ağzından kanlar üzerime akıyordu ama ben sadece sarılıyordum ona, ağzını silip, durumu anlayabilmek için kendime gelmem gerekti. Yasin aldı kucağına, bir daha da bana gelmedi, sıkıca sarıldı babasına, bırakmadı hiç.

 

 

İlk hamleyi annem yaptı, biraz sildi kanını ama canı çok acıyor olacak ki, sürekli kafasını çeviriyordu yavrucağım.

 

 

Normal şartlarda düşmelere pek pirim vermediğimden, ağlama şiddetini gözetirim. Düşer düşmez hemen panikleyip kucağıma almam, beklerim, gülmeye başlarım, “Olur böyle şeyler…” dercesine bakışlar fırlatırım ama bu çizginin diğer tarafındaki durumlardandı.

 

 

Küçük bir yara ama su gibi akan kan…

 

Aklımı başımdan alan.

 

 

Sonra fark ettik ki, dışı da yara olmuş dudağının.

 

 

Neyse ki çabuk atlattı.

 

 

O atlattı ama annem bütün gece kendine gelemedi, bense kendimi “Anne, olacak bunlar, düşe kalka büyüyecek işte…” derken buldum. İlginç değil mi?

 

 

Şimdi ise, silikon dudaklı, daha da afilli bir oğlum var.

 

 

He orta sehpa ne mi oldu?

 

 

Yasin “Orta sehpa kalkıyor ortadan” ültimatomunu verdiği gibi benim de onaylamam bir oldu.

 

 

Derya tükürdüğünü pişkince yaladı, orta sehpa köşeye terfi oldu. O kadar.

 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Email this to someonePrint this pageHemen Paylaş

3 yorum

  • bu sanırım kesinlikle benim deryacım:)daha dün bunu düşünüyordum oğluma özene bözene yaptığım odasını en fazla bır ay yanımda yatırrım hayatım çocuk odasına alışsın dediğim eşim şimdi benımle dalga geçiyorr 4 aylık olacak maşşalhh ben hala onunla aynı odada yatıyorum ve büyük konuştuğum için de kendıme kızıyorum!!!

    Cevap Yaz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*