Buldum!

Doğal doğumdan korkmamızın sebebi ne? demiştim ya dün.

 

Hani kız çocuklarına uygulanan aşırı mahremiyet… Kız çocukları neredeyse cinsel organlarından korkar halde büyütülüyorlar ama bir vakit geliyor, birkaç saniyede atılan bir imza ile tüm hayat birden bire değişiyor, yasaklar legal hale geliyor.

Ekran Resmi 2015-03-20 22.22.56

PAT DİYE!!!

 

Nasıl yani?

 

Direk evlilik depresyonu, kız evine giremiyor, eşiyle yatağa giremiyor belki.

 

Annesinin evine geri dönmek istiyor.

 

Neden?

 

Çünkü orada güven var, çünkü orada koruyabilir kendini…

 

Ama artık korumasına gerek yok ki… Değil mi? Biraz önce imza attı.

 

E onca senenin korkusu ne olacak peki?

 

Şurada bir konuyu açıklığa kavuşturalım, ben burada evlilik öncesi cinselliği yaşasın kız çocuklarınız ki evlendiğinde bir travma olmasın karşılaştığı demiyorum (Kaldı ki herkes istediğini yaşar) ama evlenene kadar çocuğa karabasan gibi çökün de demiyorum.

 

Denge diyorum…

 

Dengeyi koruyamadığınızda, 20’li yaşlara kadar yasak olan bölgenin ambargosu, cinselliği yaşamak, doğum yapmak üzere kalkıyor ve işte o zaman yaşanan cinsellik değil sadece bir görev, gidilen yer de doğumhane değil ameliyathane oluyor.

 

“Eskiden de bu böyleydi ama millet patır patır sezaryen olmuyordu…” diyenlere; eskiden sezaryen gibi bir SEÇENEK yoktu, korku gene vardı ama bir şekilde doğum olacaktı işte ve acıyacak ama bitecekti, beyinler buna kodlanmıştı…

 

Bir an aklıma geldi paylaşmak istedim.

 

Katılan katılmayan herkese…

 

Sevgiler Derya’dan

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Email this to someonePrint this pageHemen Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*