Artık herkes kendi filminin kahramanı…

Benim için her şey, Eren’in 1 yaş doğum günü hazırlıkları için heyecanlanmamla başladı. İlk çocuğumdu, 1. doğum günüydü, çok özel olmalıydı…vs. Elimize kamerayı alıp, Galata’dan Taksim Meydan’a, Tarabya Sahil’den Emirgan’a, bildiğin insanların yolunu keserek “Pardon, benim oğlum 1 yaşına giriyor da (B.kunda boncuk bulduk):), bir doğum günü hediyesi hazırlıyoruz ona, siz de ‘Mutlu yıllar Eren der misiniz?” diyerek videolar çektik, sonra bu videoları, Eren’in elimizdeki diğer video ve fotoğraflarıyla birlikte, Yasin’lerin belgeselleri, filmlerinin montajı için çalıştığı Aytaç’a teslim ettik, nasıl güzel bir müzik ve montaj yapmış ki, çok eğlenceli bir 1 yaş videosu çıktı ortaya.

 

 

Çokça beğeni aldı bu video fikri ve birçok anneden, “Kime yaptırdınız bu videoyu? Biz de çocuğumuz için istiyoruz” diye geri dönüşler geldi.

 

 


Sonra günlerden bir gün, Aytaç ve Eşi (Onlar da artık anne ve baba) Animagift’i kurdu. Gerisini Aytaç anlatsın.

 

 

 

 

Animagift Nedir?

Animagift, en kısa anlatımıyla, insanların sevdiklerine özel günlerinde armağan edebilecekleri animasyon masallardır.  İster çocuğunuzun yaş gününde çocuğunuza, ister anne babanıza doğum gününde ya da anneler, babalar gününde armağan edebileceğiniz, animasyon kalıplarından oluşan bir sistem.Kalıplarından birini seçip animagift masalların detay sayfalarındaki açıklamalara uygun olarak gereken fotoğraf ve videoları seçip, animagift’e yolladığınız takdirde bu fotoğraf ve videolar seçtiğiniz animasyonun hikayesine göre size uygun olarak yeniden düzenleniyor ve yeni bir hikaye haline getirilerek sizin isteğiniz doğrultusunda dvd ya da  blue ray olarak adresinize teslim ediliyor. Animasyon artık büyük küçük herkesin izlediği bir tür olduğu için hizmet verebileceğimiz alan çok büyük aslında. Bebeğinize hazırlanacak animagift masallardan, evlenmek üzere olan çiftlerin düğün barkovizyonlarına kadar çok geniş bir yelpazede filmler hazırlayabiliriz. Burada sınırı koymak filmi bizden talep eden dostlarımıza kalıyor. Hatta artık sıradan düğün davetiyeleri yerine Özel Dvd kutusunda, Üzerinde düğün bilgilerinin yeraldığı Tamamen kişiye özel hazırlanmış dvd kapaklı ve içinde tanışma hikayelerinin, istedikleri kişilerle röportajların,  fotoğraf albümlerinin bulunduğu dvd davetiyelerde çiftlerin tercih ettiği ürünlerimiz arasında.

 

 


Animagift fikri nasıl ortaya çıktı?

Kızımız bir yaşına geldiğinde, büyüdüğünde değerini anlayacağı farklı bir hediye verelim istedik. Onun aramıza katıldığı günden 1 yaşına girdiği güne kadar onunla geçirdiğimiz günleri anlatacağımız bir film. Uzun yıllardır profesyonel olarak medya sektöründe çalışıyoruz ve bu zaten bizim işimiz. Biraz da sevimli, insanları güldürecek, duygulandıracak bir şey olsun istedik. Ve ortaya şimdi animagift masal adını vediğimiz animasyonların ilki ‘Rüya fırını’ çıktı. Klasik Leylek hikayesinin bize uyarlanmış versiyonu. Kızımızın doğum gününde bu filmi çevremize izlettiğimizde herkesin çok hoşuna gitti. Sosyal medyada paylaştıktan sonra gören arkadaşlarımızdan kendi çocukları için de böyle bir şey hazırlayıp hazırlayamayacağımızı soranlar oldu. Bu filmi onlara da uyarladık. Facebookta paylaşıldıkça bize ulaşan kişilere de vaktimiz elverdiğince bu animasyonlardan hazırladık. Dediğim gibi uzun yıllardır profesyonel olarak medya sektöründe çalışıyorduk ama bu animasyonlar bizim için tamamen amatör ruhla hazırladığımız şeylerdi.

 

 

 

 

Zamanla bu amatör ruh, arkadaş çevresiyle potansiyel üretmekten çıktı ve tanımadığımız insanlardan da talepler gelmesiyle bir işe dönüştü. İş hayatı devam ederken bu filmlere vakit ayırmak da biraz zorlamaya başlamıştı işin açık tarafı, çünkü işten eve geldikten sonra kıramadığımız insanların filmlerini hazırlamak yorucu bir hal almaya başlamıştı. Ama bütün o yorgunluktan sonra, hazırladığımız filmleri sevdikleriyle paylaşan insanların teşekkür telefonlarını, mesajlarını alınca, yapılan yorumlardaki beğenileri görünce; bunun beni o anda yaptığım işten çok daha fazla mutlu ettiğini farkettim.  Sonrasında da, bir anda değil ama, aşama aşama elimdeki profesyonel işleri eleyip, ağırlığı bu animasyonlara vermeye başladım. Artık bu işi bir marka haline dönüştürmenin zamanı  gelmişti. Böylece Animagift doğmuş oldu ve bu animasyon filmlere “Animagift Masal” adını verdik.  Çalışmalarımızı biraz daha hızlandırıp “Rüya fırını” filminin yanında “Gökkuşağı Ülkesi” adındaki 2. hikayeyi hazırlayıp, şu an Bakırköy’deki ofisimize taşındık ve  www.animagift.com sitesini kurduk. Başta sadece çocuklar için animasyonlar gelmişti aklımıza ama sonra bunun büyükler için de çok farklı, özel ve değerli bir hediye olabileceğini düşündük ve Babalar Günü için “ÇAKIL TAŞLARI” adlı animasyonu hazırladık. O animasyonla ilgili de çok güzel geri dönüşler aldık. Bugünlerde de, annelere doğum gününde hediye edilebilecek “PAMUĞUM” adlı hikaye üzerinde çalışıyoruz, o da bayramdan sonraki bir hafta içinde yayınlanmaya başlayacak herhalde. Şimdi yeni  animagift masallar ile hikaye çeşitliliğimizi artırmaya çalışıyoruz ama yeni hikayeler eklemek biraz zaman alıyor, çünkü animasyon gerçekten zaman ve emek isteyen, maliyeti de yüksek bir iş ve biz, televizyonda çok yüksek bütçelerle yapılan bir işi, herkesin edinebileceği bir format haline getirdik. Animagift masal kalıpları bugün bir doğum günü partisine verilecek bütçeye göre daha düşük ve elinize bir ömür boyu saklayıp seyredebileceğiniz bir hatıra kalıyor.

 

 

 

Tabi sadece sitemizde bulunan ve ekleyeceğimiz kalıplarla sınırlı kalmıyoruz, aileler istedikleri takdirde, istedikleri filme tamamen kendileri karar verebiliyorlar. İsteğe göre, içinde hiç animasyon bulunmayan video klipler de hazırlayabiliyor yada sitede hazır bulunan animasyon kalıpları yerine, tamamen, çocuklarınızın ilgi alanlarına göre, yeni bir hikaye ve karakter şekillendirebiliyoruz. Ancak bunun maliyet açısından, diğer animagift masal kalıplarından biraz daha farklı olduğunu da belirtmek gerekiyor. Kişiye özel hazırlanan animagift masallar, bir daha kalıp olarak sitede asla kullanılmıyor ve tüm kullanım hakları aileye devrediliyor.

 

 


Animagift Masallar’dan sevdiklerine armağan etmek isteyenler, sitede var olan kalıplardan birini seçip satın aldıkları takdirde, ekibimiz en geç bir gün içerisinde kendileriyle irtibata geçip, her türlü konuda yardımcı oluyorlar. Zaten her animagift masalın kendi sayfasında film için gerekli fotoğraf ve video sayısı ve özellikleri yazıyor. Filmin satın alındığı bilgileri sistemimize ulaştıktan sonra da, seçtikleri fotoğraf ve videoları isterlerse www.wetransfer.com adresine siparis@animagift.com mailine yollayarak ya da Kartaltepe Mah. Küçükbağlar mevkii sok. Eser Apartmanı No 17 daire 1 Bakırköy/ İstanbul adresine bir flash disk içinde karşı ödemeli olarak yollayabilirler. Fotoğraf ve videolar incelendikten sonra eksik olan bir durumda tekrar iletişime geçiyoruz ve en kısa sürede eksiklerin tamamlanmasına çalışıyoruz. Tüm eksiklikler tamamlandıktan sonra, filmleri 10 gün içerisinde istedikleri formatta, özel kutusunda, ücretsiz kargo ile adreslerine gönderiyoruz. İstanbul’da yaşayan dostlarımız, isterlerse filmlerini teslim almadan önce, animagift ofise gelip  son halini ofisimizde bizimle birlikte izleyebiliyorlar, ki bizim en çok tercih ettiğimiz teslim şekli bu, çünkü onların yüzündeki mutluluğu, o anları tekrar yaşadıklarındaki gülümsemeyi birebir görmek, bizi daha da çok motive ediyor.

 

 

 

 

Kişiye özel animagift masallar tercih edildiğinde ise sistem biraz daha farklı işliyor. Talep geldiğinde iletişime geçerek onları en başta animagift ofise davet ediyor ve gerekli bilgileri alıyoruz. Sonrasında nasıl bir hikaye olacağına onların istekleri doğrultusunda karar veriyor ve gerekiyorsa yapılacak çekimlerin programını çıkartıyoruz. Sonrasında karakterlerin tasarımı, animasyonları, çekimlerin yapılması, seslendirme, müzik ve efektler gibi teknik işlemler başlıyor.

 

 

 

Bunun üzerine saatlerce konuşmak mümkün tabi ama, Andy Warhol’un bir sözü vardır “Bir gün herkes 15 dakikalığına da olsa ünlü olacak” diye Biz artık Animagift’ le, “Artık herkes kendi filminin starı olacak” diyoruz. Çünkü gelişen teknoloji ile hepimiz her anımızı kayıt altına alabiliyoruz ama o anları, bir film gibi izlemek çok daha heyecan verici hepimiz için.

 

 

 

Animagift Web ve sosyal medya ardesleri:
www.animagift.com

www.facebook.com/anmgift
www.twitter.com/animagift
www.instagram.com/animagift
animagift.blogcu.com/

 

Animagift Ofis: 0 212 543 98 97

 

 

İşte EKİP 🙂

 

 

 

Biz, 3,5 yaşındaki Eren’e, kendisi için yapılmış 1 yaş videosunu izlettiğimizde, şimdiden yüzü gülüyor, “Bu beniiiim” diyor. Büyüyünce düşünemiyorum bile. Çok özel bir hediye gerçekten ve iyi ki yapmışız. 2. yaşı için de bir video çektik ama çok uzun olduğu için buralara koyamıyorum. Şimdi sıra Deniz’de! 1 ay sonra 1 yaşına girecek ve videosu için harala gürele çalışmalara başladık, gerisiyse Aytaç’ın işi.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Email this to someonePrint this pageHemen Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*