Deniz, bez, külot, tuvalet…

Deniz poposunda bez tutmuyor, bari etrafa işeyip sıçmasın diye, tuvalete taşınmaya başlamıştık ya hani. Tamam, bize tuvalet eğitimi diye fısıldanan ama aslında alakası olmayan bir şey bu. 

 

Tuvalete taşınmaya başladığımızı yazdığımın ertesi akşamı, tuvalete gitmek istemeyen Deniz’e çok samimi bir soru sordum, “Bezi takalım mı?”, “Ebeeet” dedi. Uzatmadım meseleyi, taktım bezi, canıma minnet. Benimle kafa mı buluyorsun sen çocuuuum, madem bu kadar meraklısın beze, niye zırt pırt çıkartıyorsun? demedim, içimden söylendim. 

 

20150628_161235-1

Söylemiştim ya Bay Ceykıp, düşünüyorum, önce bezi bi çıkarıyormuş gibi yapıp ama tuvalete götürüldüğümde arıza çıkarayım diyorum, sonra tekrar bez isteyeyim, onu da sürpriz yapıp çıkardığım gibi sıçıvereyim ortalığa, baktım annem hala delirmiyor… Bakacağız artık bi çaresine.

 

Neyse, bezi taktım ama, çocuk bugün yine bezi çıkarıp çıkarıp dikildi karşıma, bir tanesinde kendi yatağına işedi, bir tanesinde koridora sıçtı! 

 

 

“Bak çocuuum, bir anlaşma yapalım, benim sinirlerim zaten kıldan ince kılıçtan keskin bir çizgide sallanıyor, bezi takacak mıyız, çıkaracak mıyız? ‘Yok ben bezi takmayacağım ama tuvalete de gitmeyeceğim’ diyorsan ben de o bokları çişleri temizlemeyeceğim, hadi bakalım, buyrun bokunuzla oynayın” demedim valla, yutkundum, içime attım, “Çıkaralım mı annem bezi?” dedim, “Ebeeet” dedi. “Leennn, madem ‘Ebeet’ niye taktık o bezi?” demedim valla bak, yuttum içime içime, içim şişti ama yemin ederim.

 

 

Evde ciddi bir kafa karışıklığı söz konusu. Ben ciddi anlamda yorgunum, Eren ciddi anlamda sıkılıyor evde. 3’ümüzü birbirimize çarpıp duruyoruz her gün.

 

 

Bugünü bezli olarak noktaladık ama yarına ne olur inan bilemiyorum. Nasip kısmet… 🙂

 

 

 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Email this to someonePrint this pageHemen Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*